Home / Кіцманський район / Діброва / Історія Діброва

Історія Діброва

ІСТОРІЯ

Село Діброва – Ляшинська розташоване на межі з Сторожинецького районом. До приходу радянської влади воно носило назву ляшинська. За переказами старожителів тут проходив шлях зі Сторожинця до Снятина і  Львова. Один чоловік за національністю поляк побудував на цьому шляху, а саме на початку нинішнього села корчму, щоб люди могли поїсти і перепочити. Раніше на поляків казали ляхи, а так, як цей чоловік тут і проживав і багато людей облюбували це містечко і виникло село і йому дали назву Ляшинська.

Змінювалися держави, уряди, керівники – і все це відбивається на розвитку школи, на його зубожінні. Усі народи зберігають усе пам’ятне, що пов’язане з їхнім минулим. А з нашим минулим пов’язана школа. Перша школа в селі була румунською мовою і знаходилася в будинках Грендея Михайла та Лукаша Тодора. В програмовий матеріал входило читання, письмо та уроки релігії. Вчителями були українці, але навчання проводилося румунською мовою.

Початкова школа

 В 1949 -1951 роках в селі побудували початкову школу і ясла в яких функціонували 2 групи. Одним із перших вчителів був житель села Брусниця Хомік М.Т. пізніше в село був направлений вчителем Угленюк І.О., який одружився в селі і працював до 1981 року.

З 1967 -1990 р. функціонувала вечірня школа.

В 1990 році в районі була розроблена програма ,, Розвиток неперспективних сіл, згідно якої почалася будівництво єдиної в районі типової школи – сад. Будівельні роботи виконували бригади колгоспу “Дружба” головою правління був М.П.Пацалюк. на кошти колгоспу були придбані найсучасніші на той час меблі для школи і дитячого садка, кухонне обладнання, холодильне устаткування, обладнана пральня.