Home / Кіцманський район / Зеленів / Спорт Зеленів

Спорт Зеленів

За різних часів існування села розвивався спорт і були спортивні досягнення. При колгоспі «Дружба» у 1968 році був заснований колектив фізкультури. Першими інструкторами з фізичної культури і спорту були: Антофійчук Іван Васильович –1968-1969 р. Симака Іван Миколайович -1968-1969 р. Панчук Іван Ілліч -1969-1971 р. Гаврилюк Іван Ілліч -1971-1992р.- кандидат у майстри спорту по волейболу, член збірної району та області серед ветеранів. За період цих років колектив фізкультури являвся основним учасником спортивних змагань. При колективі фізкультури працювали такі спортивні секції: – волейбол (брали участь чоловіки і жінки); – баскетбол (чоловіки і жінки); – настільний теніс (приймали участь чоловіки і жінки); – боротьба класична; – боротьба вільна; – легка атлетика; – футбол; – гирьовий спорт При ДЮСШ працював гурток «радіопеленгація».

 

Одним із видів діяльності була так звана «охота на ліс». Керівником гуртка був Даниляк Володимир Євгенович.

Діти із задоволенням приймали участь, з’єднувались із різними радіостанціями та обмінювались Q – карточками. Таким чином учні мали змогу підтримувати зв’язки та дружні стосунки з радіостанціями світу. З 1976 року по 1983 команда ставала чемпіоном області.

 Команда чемпіонів області

 

З легкої атлетики активну участь у змаганнях приймали:

Чепига Іван – біг на дистанції 100 м. з результатом -11.4 с., а також стрибки у довжину з результатом 5.90 м.

Аврам Іван Васильович –біг на дистанції 100м. з результатом 11.8с., біг на дистанції 200м. –результат 23.9с.

 

У цей період розвивалися такі види спорту як:

– шашки;

– шахи, де команда стала чемпіоном району у 1978 році.

Ручний м’яч (гандбол) – здобули високі досягнення у цьому виді спорту.

Городки – приймали участь у районних змаганнях з 1975 по 1980р.

 

Команда з волейболу була неодноразовим учасником у районних змаганнях. Кращими гравцем був Гаврилюк Іван (20 років грав за Кіцманський район у стилі розігруючого).

Команда волейболістів стала чемпіонами району в 1976 році, переможцем кубка району в 1978 році.

Команда з футболу була заснована в 1971 році. Чемпіонами району по футболу стали в 1975-1977 роках. А в 1974 році посіли 2 почесне місце в районі.

Кращими футболістами були із с.Зеленів:

1. Король Василь

2. Гаврилюк Іван

З 1972 року по 2012 рік в Зеленівській школі працювали вчителями фізичного виховання: Савчук Микола Степанович, Гаврилюк Іван Ілліч, Лукащук Василь Іванович, Вервега Світлана Карпівна, Осипчук Віталій Іванович, Терентяк Василь Васильович. За ці роки школа неодноразово займала призові місця в районі та області з:

– легкої атлетики – Вервега Світлана Карпівна;

– настільного тенісу – Осипчук Віталій Іванович.

Цього ж року команда Зеленівського ЗНЗ I-II ст. зайняла ІІ загальнокомандне місце у 67-районній спартакіаді з настільного тенісу.

Учні постійно ставали призерами району з пішохідного туризму

В даний час різного роду спортивно-масові заходи, заняття із фізичної культури та просто оздоровчого плану проходять в спортивній кімнаті або спортивному майданчику.

       Як бачимо з вище сказаного, спорт розвивався і надалі розвиватиметься, чекаючи і виховуючи майбутніх олімпійців.