Home / Кіцманський район / Киселів / Культура Киселів

Культура Киселів

 

Будинок культури села Киселів збудований в 1972 році. В приміщенні будинку культури є діючий актовий зал, який вміщує майже 600 місць, бібліотека яка одна з найбільших в Кіцманському районі.

Директор Харюк Василь Миколайович, бібліотекар Пасічник Любов Олександрівна, художній керівник Андрієць Галина Георгіївна.

При будинку культури діють 8 гуртків художньої самодіяльності, а саме:

Художнє читання – керівник Андрієць Галина Георгіївна,

Фольклорний гурток – керівник Андрієць Галина Георгіївна,

Драматичний  гурток – керівник Харюк Наталія Іванівна,

Драматичний  гурток – керівник Харатін Орися Дмитрівна,

Сольний гурток – керівник Андрієць Юрій Георгійович,

Вокально-інструментальний  керівник Андрієць Юрій Георгійович,

Вокальний гурток – керівник Андрієць Юрій Георгійович,

Танцювальний гурток – керівник Харюк Тетяна Іванівна.

Фольклорний та вокальний гуртки безпосередньо приймають участь у відроджені та збережені традицій села, відновлюють забуті пісні, які виконували наші дідусі та прадіди.

Будинок культури тісно співпрацює з Киселівським ЗНЗ І–ІІІ ступенів та Киселівським ДНЗ.

Фольклорний колектив «Козачка».

 

Вона вічна, як народ, що її створив. Споконвіку берегла вона золоту нить пам’яті від покоління до покоління. Для учасників фольклорного гурту «Козачка» з Киселева  пісня стала школою мудрості, живою історією нашого краю, щирою порадницею у житті. Хоча створений колектив не так давно (в 2009 році), та її учасниці розшукали і повели слухачів, глядачів чарівними стежками в дивовижний світ народної пісні. Пісенні перлини, що є у їхньому репертуарі, на різну тематику: це і календарні, і обрядові, і жартівливі пісні. Найулюбленішими є, звичайно, пісні про Україну. Колектив гурту урізноманітнює свої виступи дотепними сценками із життя рідного села. «Козачка», очолювана Галиною Андрієць,  має заповітну мрію: зібрати призабуті пісенні  шедеври від старожилів з  навколишніх сіл, опрацювати їх, дати їм друге життя і врятувати від забуття.

Шанувальниці народної пісні  колективу «Козачка» йдуть до людей, аби порадувати їх чарами пісенних перлин. Починаючи з 2009-2010 років, «Козачка» брала участь у районних оглядах фольклорних дійств (ІІ місце у святі Маланки). Особливо багато концертів дав гурт  у 2011 році: участь у святі «Драчинецька коляда», у торжествах, присвячених 70-річчю від дня народження Івана Миколайчука,  у районному святі до Дня Незалежності. Киселівчани з нетерпінням очікують на нові зустрічі з невтомними, співучими берегинями народної пісні гурту «Козачка». Одинадцять голосистих  жіночок різного віку, уподобань, професій, об’єднані  любов’ю до пісні, стали однією сім’єю. Жодне свято у Киселеві не обходиться без їхньої участі: це і День Матері, і День Перемоги, і храмові та  різдвяні дійства.