Home / Кіцманський район / Витилівка / Видатні особистості Витилівка

Видатні особистості Витилівка

Прикраса кожного села – це беззаперечно його мешканці.

Віктор Володимирович Зубар — український поет, активний громадський діяч. Після демобілізації закінчив фельдшерсько-акушерську шко­лу в Івано-Франківську. З 1956 року працював   у   Кіцманському районі. Спочатку деякий час у Южинці, а згодом у Витилівці, де понад ЗО років завідував     фельдшерсько-акушерським     пунктом.

Перші поезії надрукував ще перед війною. У 1959 році вийшла   його перша збірка віршів   «Пагіння» з передмовою Максима Рильського.   Працював також у жанрі драматургії. У 1964   році вийшла у світ драматична поема Віктора Зубара «Вітрова донька», яка побачила світло рампи на сцені Чернівецького музично-драматичного театру   ім. Ольги Кобилянської.   На   лібрето цього твору композитор Юлій Мейтус написав однойменну оперу,   яка була поставлена Одеським театром опери і балету.

Згодом:   вийшли   поетичні   збірки «Живокість-зілля»   (1969) «Синьогори» (1982), «Листям і росою»   (1983) та інші.

Тематика поезії В. Зубара: різноманітна. Кращі твори поета хвилюють правдивістю почуттів і думок, тонким сприйняттям кра­си життя. Автор пише про любов до рідної землі, звеличує хліборобську працю, оспівує природу.

Помер Віктор Зубар 3. IX. 1994 року і похований на сільсько­му цвинтарі у Витилівці.

З метою вшанування пам’яті В. Зубара Кіцманська райдержадміністрація заснувала районну премію його імені, яка щорічно присуджується, місцевим літераторам, і митцям за кращі твори.

В улоговині, по обидва боки річки Совиці, розкинулось невеличке, але найкраще воно в усьому світі село Витилівка. А найкраще воно тому, що це моя маленька батьківщина, бо тут я народилася, тут живуть мої тато, мама, брат, сестри, вся родина. Село наше гарне, в ньому багато новобудов, садків. Кожне подвір’я прикрашене квітками, хати гарні, як великодні   писанки. А ще живуть у нашому селі добрі, щирі, працьовиті люди.

Через усе село проходить вулиця, яка носить ім’я В.І.Крикливця, першого голови колгоспу, якого спалили живцем бандерівці. Зараз на місці сільради, в якій загинув Крикливець, розміщений музей села.

Ще кут «Гора» знаменитий   тим, що це центр села, тут розміщені церква, школа, будинок культури, ФАП, магазин, колгоспний тік.

На куті «Долина» живе заслужений журналіст М.І.Куєк, батько відомої співачки Ані Лорак — поет, перекладач. Народився 01.01.1947 року у Витилівці в сім’ї хліборобів. Закінчив Чернівецьке культосвітнє училище та філо­логічний факультет Чернівецького держуніверситету ім. Ю. Федьковича. В студентські роки за любов до України й повагу до її іс­торичних символів зазнав репресій з боку тоталітарного комуніс­тичного режиму.

З 1972 року віддає себе журналістиці. Має публікації у різ­них періодичних виданнях України. Член Спілки журналістів Ук­раїн

Також варто згадати і ланкову, Героя Соціалістичної Праці, О.Хорбут.

Можна ще багато імен назвати, бо кожен селянин чимось відзначився, вніс щось своє у розвиток нашого села.

Олімпійський чемпіон Сергій Кушнірюк, а також бабуся відомої української
співачки Ані Лорак (Кароліни Куєк).Тут народилася і провела свої дитячі літа
солістка знаменитого вокально тріо «Золоті ключі», заслужена артистка України
Марія Миколайчук – вірна дружина нашого геніального кіномитця Івана Миколайчука