Home / Кіцманський район / Хлівище / Культура Хлівище

Культура Хлівище

У всіх народів світу є повір’я, що той, хто забуває звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Така людина невдоволена своїм життям, немає щастя.

Звичаї населення нашого села сягають у дуже давні часи і переплітаються з сучасними уявленнями і поглядами на життя, на стосунки між людьми.

Педагогічний колектив та учні нашого навчального закладу беруть активну участь у культурному житті школи, села, району, області та мають певні здобутки. Ми гордимося нашим Хлівищанським соловейком, випускником 2012 р. Моставчуком Едуардом.

Жодне свято в селі не обходиться без учнівського та вчительського колективів. Насамперед це участь у щорічному звітному концерті аматорів художньої самодіяльності.

Вчительським колективом школи було підготовлено та поставлено виставу на місцевій сільській сцені «Кайдашева сім’я» за повістю Карпенка – Карого. (Режисер-постановщик Нацюк З.В.)

Кожне свято в селі традиційно починається піснею про село, що є своєрідною візиткою на слова Нацюк З.В., музика Григірчик Л.С.

Жіночий дует у складі педагога – організатора Корнути Т.Я. та вчителя музики Григірчик Л. С. отримав І місце у районному та обласному конкурсі аматорських вокальних колективів та виконавців малих форм «Пісенний краю, Буковино» ( керівник Нацюк І. В.).

Учні місцевої школи є учасниками вітальної групи , тому щорічно разом із Дідом Морозом і Снігуронькою напередодні Нового року з вітальними щедрівками заходять до кожної оселі. А в цьому році взяли активну участь в акції «Благовість». Зібрані кошти було передано на рахунок онкохворих дітей. Також взяли участь у районному конкурсі Дідів Морозів та Снігурочок. А скільки задоволення отримують діти напередодні Різдва, на старий Новий рік посіваючи домівки збіжжям; ходять ряжені, жартуючи з перехожими , виконуючи театралізовані побутові сценки. Наша «Маланка» неодноразово брала участь у районному конкурсі.

Також святкуємо ми і державні свята – день незалежності України, день прийняття Конституції, день міжнародної солідарності і злагоди між народами – 1 травня, День Перемоги, День Соборності України…

Народжуються нові традиції, нові форми обрядів, але всі вони несуть у собі красу і незламний дух наших односельців.