Home / Кіцманський район / Кальнівці / Спорт Кальнівці

Спорт Кальнівці

Спорт і фізична  культура завжди були невід’ємною складовою культурного життя жителів села Кальнівці. У 1954 році село було приєднано до Брусниці і створено колгосп «Дружба» . При колгоспі  у 1968 році  засновано колектив фізкультури  де розвивалися спортивні секції:волейбол, баскетбол, футбол, настільний теніс, вільна боротьба, легка атлетика. Першими інструкторами з фізичної культури і спорту були: Антофійчук Іван Васильович (1968-1968р.), Симака Іван Миколайович (1968-1969р.), Панчук Іван Ілліч (1969-1971р.),Гаврилюк Іван Ілліч (1971-1992р.)-кандидат у майстри спорту по волейболу, член збірної району та області серед ветеранів. В цей період колектив фізкультури був основним учасником спортивних змагань. Активну участь у розвитку спорту при Брусницькій сільській раді приймала молодь села Кальнівці.

З легкої атлетики активну участь у  змаганнях приймав Івашин Юрій – стрибки у висоту з результатом 1.70 см;

Сирота Іван – ядро , виступав за збірну району.

Триразовим чемпіоном  району (1974-1977р.) з вільної боротьби була команда з Брусниці, тренером та наставником якої був Суслов Володимир Семенович. Серед учасників команди спортсмени з с.Кальнівці: Харитон Іван та Лукаш Михайло.

Команда волейболістів стала чемпіоном району 1976, переможцем кубка  району в 1978році. Серед волейболістів  кальнівські хлопці : Пунговський Михайло, Козмуляк Василь.

Активістом в тенісному спорті був головний лікар місцевої амбулаторії, житель села Кальнівці  Петращук Мар’ян  Васильович.

Активну участь приймали юнаки нашого села в розвитку футболу.

Команда з футболу була заснована в 1971 році. Чемпіонами району по футболу стали в 1975-1977 роках. Серед кращих футболістів були : Пунговський Михайло, Николайчук Дмитро, Лукаш Василь (який грав у збірній району воротарем), Лукащук Василь (воротар), Козмуляк Василь.

Багато років при Брусницькій школі діяв радіотехнічний гурток, керівником якого був Даниляк Володимир Євгенович. Одним із видів діяльності було так зване «Полювання на лисиць». Діти із задоволенням приймали участь, з’єднувались із різними радіостанціями та обмінювались  Q – карточками. Вони мали змогу  підтримувати дружні стосунки та зв’язки  з радіостанціями світу.З 1976 по 1983 роки команда була чемпіоном області, а також приймала участь у республіканських змаганнях. Активним учасником команди був юнак із с.Кальнівці Скрипник Микола.

Гордістю нашого села є неодноразова чемпіонка району з шахів Петращук Вікторія Володимирівна (лікар-педіатр), член збірної району з шахів та член команди медиків.

Фізкультура і спорт в нашому житті , а саме виховання тяги до них, повинне починатися з самого дитинства , продовжуватися все життя і передаватися з покоління в покоління.

В даний час в с. Кальнівці немає стадіону чи спортивної школи де б можна було займатися спортом, але  працює навчальний заклад І ступеня , який має на меті збереження та зміцнення здоров’я  учнів , розвиток рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовленості учнів молодшого шкільного віку села. Для цього при Кальнівському навчальному закладі І ступеня  обладнано зону відпочинку, міні спортивний майданчик та спортивну кімнату де учні мають змогу займатися фізкультурою протягом навчального року та виконувати навчальну програму.