Home / Кіцманський район / Южинець / Видатні особистості Южинець

Видатні особистості Южинець

Над сторінкою працювали:

Керівник: Піцик Ольга Василівна

Пошукову діяльність здійснювали: Молнар Яна

 

ВІЗНЮК ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ

( 1929р-2006р.)

перший директор Кіцманської музичної школи

(1956-1963рр.)

 

Життя Юрія Миколайовича Візнюка, скрипаля, першого директора Кіцманської музичної школи, учителя Володимира Івасюка, Заслуженого артиста України, справді нагадує швидку течію бурхливої гірської ріки.

Скільки всього було за прожиті рокиї! Радість, щастя, кохання, біль, втрати, страждання…і музика, з якої все розпочалось.

Народився Юрій Миколайович в с. Южинець Кіцманського району Чернівецької області в сім’ї колгоспників. Ще з дитинства дуже любив музику. Після закінчення середньої школи пішов навчатися в Чернівецьке музичне училище ім. С.Воробкевича по класу скрипки й контрабаса.

Після закінчення музичного училища був направлений на роботу у Кіцманський р-н. В 1955 році Візнюка Ю.М. призначили директором Кіцманської музичної школи.

Спочатку це був філіал від Чернівецької музичної школи №1. Юрій   Миколайович   проявив   великі   організаторські   здібності,   домігся відповідного приміщення для музичної школи, підібрав хороших спеціалістів, забезпечив школу музичними інструментами.

Його учнями були Володя Івасїок, Галина Івасюк, Микола Сторожук, Людмила Шкуркіна , Галина Семешок, Ольга Нікітіна, Василь Зеліско та багато інших.

 

Візнюк Юрій Миколайович з своїм учнем Володимиром Івасюком

В 1960 р. Візнюка Ю.М.     призначено директором музичного училища м.Вінниця.

За багаторічну та плідну працю Міністерство культури України присвоїло Юрію Миколайовичу Візнюку звання «Заслужений працівник культури України».

У 1984 році Юрій Миколайович переїхав в м.Чернівці і працював викладачем по класу скрипки в Чернівецькій музичній школі №1.

ВІЛЬГЕЛЬМ РАЙХ

До когорти славних буковинців, які долучилися до перетворення світу і прогресу науки, поряд з такими постатями, як біохімік Ервін Чаргафф, математик Анатолій Самойлович, доктор права Євгеній Еріх, архітектор Фрідріх Кізлер належить і Вільгельм Райх.

У психіатрії і психології він відомий як автор одного із найбільш оригінальних методів психотерапії, в соціології – як піонер сексуального виховання молоді, в парапсихології – як засновник експериментального вивчення біологічної енергії.

Учень Зигмунда Фрейда, який намагався зацікавити Альберта Ейнштейна дослідженнями біоенергетики, народився 24 березня 1897 р. в Добринівцях на Буковині (тоді східна провінція Австро – Угорщини, а зараз Заставнівський район, Чернівецької області). Але дитячі роки і юність провів у Южинці Кіцманського району, де батько керував маєтком.

В 1918 році вступив до Віденського університету на медичний факультет. Це і вирішило його подальшу долю. Він захопився психіатрією, став ревним послідовником і учнем Зигмунда Фрейда. Через рік вступив до Віденського психоаналітичного товариства і розпочав практику як психоаналітик.

Невдовзі переселяється до Берліна, де починає створювати клініки сексуальної гігієни для робітників, організовує гуртки зі статевого виховання.

В 1939 році надійшла пропозиція з Америки, куди він вирушив в якості ад’юнкт – професора медичної психології.

У Нью – Йорку В.Райх створив лабораторію з дослідження універсальної життєвої енергії – оргона. Всі наступні роки він займався розробкою своєї теорії і методики лікування різних хвороб з допомогою концентрації оргонної енергії. Для цього він розробив спеціальні акумулятори і застосовував їх для лікування астми, стенокардії, раку, епілепсії та інших хвороб.

Життя Вільгельма Райха засвідчило важких шлях людини, яка за свою суттю і призначенням стає першопрохідцем до нових знань.

 

ЗЕЛІСКО ІВАН НИКИФОРОВИЧ

Село славиться музикантами, особливо скрипалями, які відомі у світі. Зеліско Іван Никифорович народився в Южинці в 1884 році. Емігрував до Канади приблизно в 1905-1910р.р. Поселився в Ендрю, Алта, де й прожив все своє життя. Побудував багато будинків, шкіл, залів та місць для бізнесу. Добре знав техніку, міг відремонтувати майже кожну деталь. Був першокласним майстром скрипки і цимбалів і почав їх виготовляти у молодому віці. Ще й сьогодні в Канаді користуються інструментами, зробленими українським майстром. Іван сформував оркестр в Ендрю і був першим музикантом у тій місцевості. Одружився з Василиною Данилюк, дочкою Дмитра і Марії Данилюків у 1920 році. Вони мали чотирьох дітей, трьох синів і одну дочку – Ніка, Метра, Пітера і Евеліну. Іван мав радісну і благородну натуру, був дуже ввічливим. Помер Іван Зеліско у 1965 році в Ендрю, Канада. На його могилі, кладовище Киселів, крім скрипки і смичка, написані слова: “Джон Зеліско добре пройшов свій шлях”. Як правильно! На сьогоднішній день проживають у Канаді два його сини – Пітер і Метрі (Нік помер у 1980 році) і дочка Евелін, вісім внуків і багато правнуків.