Home / Кіцманський район / Глиниця / Освіта Глиниця

Освіта Глиниця

  Вересневого дня 1875 році вперше пролунав дзвоник, що покликав учнів до Глиницької школи. Школа у Глиниці була розміщена у панській хаті. Так почали писатися сторінки історії нашої школи. На той час навчалося 23 учнів в парафіяльній сільській школі. Навчання вів місцевий священик. Учні навчалися граматики, арифметики, та вивчення церковно – слов’янської мови. Навчання велося на українській мові. Навчання було приватне, вчилися підлітки та доросле населення. В 1878 році сільський поміщик Олександр Фльондур організував в Глиниці початкову школу. В 1895 році школа знаходилась у старому приміщенні, в якому учні навчаються на даний час ( корпус №1 ).

   З 1898 року була організована школа з 6-ти річним навчанням. Навчання проводилось три рази на тиждень. Вперше запроваджено семирічне навчання з 1912 року. В цей час була організована школа і в селі Коростувата з дворічним навчанням. Школа за часів австрійської влади проіснувала по червень місяць 1914 року, тобто до початку першої світової війни. Восени 1918 року Буковину було приєднано до Румунського королівства. Зразу ж почалася румунізація в галузі освіти . У школі почала панувати румунська мова ( тільки одна година на тиждень була української мови ), занедбувалася культура і звичаї нашого народу . Проводилася румунізація краю. Вчителями обов’язково повинні були бути етнічні румуни. Всіляко принижувалася українська мова та культура. В школах заборонялося навіть спілкуватися українською мовою на перервах.. В 1930 – 40 роках заняття проводились у класах – комплектах.
  В 1940 році на Буковині встановлено Радянську владу. Румунські окупанти залишили Глиницю . В цей час була запроваджена чотирьохрічна початкова школа. І, починаючи з першого вересня цього ж року, запрацювала школа на рідній мові . Навчанням було охоплено всіх дітей шкільного віку . З 1941 – 1943 роки, під час Великої Вітчизняної війни, на Буковині була відновлена румунська влада. А десь у 1946 – 47 роках відкрили семирічну школу . Деякі діти шкільного віку залишалися поза школою. Йшли роки . Поступово зростала кількість населення . Приміщення школи не вміщало всіх дітей, які повинні були вчитися .Тому виникла проблема добудови . У 1957 році почалася добудова до головного корпусу школи .
 1952 – 1957 – директором школи був призначений Клименко Дмитро Йосипович. А за довгу історію нашої школи її директорами були :
-Боднаренко Дмитро Іванович 1957/1958 н.р.
-Приходнюк Олександр Якович 1962/1963 н.р.
-Бабарико Лідія Михайлівна 1963/1964 н.р.
-Орлецький Григорій Іванович 1965 – 1980 р.р.
-Терендяк Галина Іванівна 1980 – 1985 р.р. -Мельник Тетяна Мусіївна 1985 – 1993 р.р.
-Владичук Степанія Миколаївна 1993 – 1994 р.р.
-Прокопець Дмитро Григорович 1994 – 1997 р.р.
-Лунгул Марія Крізонтівна 1997 – 2000 р.р.
1 вересня 2000 року учнів, педагогів та батьків з початком навчального року привітав Ткачук Георгій Дмитрович, котрого було призначено директором школи. Це людина творча, із сучасними поглядами на навчання та виховання. Георгій Дмитрович продовжує традиції закладу і разом з тим запроваджує інноваційні підходи до навчально – виховного процесу. Саме він створив раду закладу, до складу якої ввійшли педагоги, кращі учні, працівники батьківської громадськості. Зараз у школі навчається 132 учнів , з них 66 учнів – початкових класів та 66 учнів 5 – 9 класів.Учні школи приймають активну участь у шкільних та районних конкурсах , олімпіадах , форумах. Педагогічний колектив закладу працює над методичною проблемою: «Використання інтерактивних технологій в роботі педагогічного колективу – важливий засіб забезпечення рівного доступу до якісної освіти». Навчально – виховний процес здійснює педагогічний колектив, більшість якого – випускники нашої школи: Ткачук Г.Д. – директор школи, «Старший вчитель», лауреат премії імені Шпойнаровського, відмінник освіти України; Блищук Н.М. – заступник з навчально – виховної роботи; Богданюк Є.І – педагог – організатор; Ткачук Ф.П. – вчитель основ здоров’я; Козак О.М. – вчитель іноземної мови; Герасим О.І. – вчитель початкових класів; Ткачук В.Б. – вчитель початкових класів; Манкиш О.В. – вчитель початкових класів.

  Особливе місце в роботі педагогічного колективу закладу займає діяльність з відродження кращих традицій української родини та її позитивного впливу на формування особистості, забезпечення єдності зусиль навчального закладу та батьківської громадськості в навчально-виховному процесі. В арсеналі педагогів є багато форм співпраці з батьками як групових, так і індивідуальних. Вони взаємопов’язані й складають за змістом цілісну систе¬му, спрямовану на досягнення головної мети — виховання свідомого громадянина України.

Розділ “Освіта с.Глиниця” підготували:

Ткачук Г.Д. (Директор закладу)

Фокшек Анна (9 клас)

Антоняк Андрій (9 клас)

Шородок Анастасія (8 клас)