Home / Кіцманський район / Борівці / Спорт Борівці

Спорт Борівці

Мулик Марія – учениця 11 класу, захоплюється танцями, займається у волейбольному гуртку, бере активну участь у шкільному та громадському житті, Рудейчук Юрій – учень 8 класу, любить грати у футбол, цікавиться технічною творчістю, фотолюбитель.

О спорт! Окраса нашого життя,

О спорт! Ти радість на всяк час,

Ти до вершин підносиш нас

І відкриваєш горизонти…

 

Спорт

Жвавим і різноманітним було також спортивне життя у Борів­цях. Особливого піднесення воно досягло у 20 — 30-х рр., коли ве­лику популярність у спортивних клубах Північної Буковини здо­був футбол. Його популяризації сприяли учні гімназій, ліцеїв і студенти, які приїжджали додому на канікули. Таким в Борівцях був студент із Бухареста Савчук Олександр Іванович.

Для організації проведення змагань із футболу серед сільських команд Буковини був створений «Український Спортивний Союз», який пізніше перетворився в «Українську Лігу».

У тридцяті роки в Чернівецькому окрузі грали такі команди, як: «Довбуш» (Сторожинець), «Буковина» (Кіцмань), «Довбуш» (Садагура), «Кармелюк» (Кіцмань), «Вільшина», «Луг» (Рогізна), «Прут» (Стара Жучка), і серед них «Сагайдачний» (с. Борівці).

Через велику кількість футбольних команд, які брали участь у першості «Українського Спортивного Союзу», вони були розподі­лені на дві групи: а) місто Чернівці, б) провінція. Команда Борівців «Сагайдачний» грала у провінційній групі, де були ще представле­ні «Довбуш» (Садагура), «Січ» (Ленківці), «Кармелюк» (Кіцмань), «Гонта» (Нові Мамаївці), «Луг» (Рогізна), «Прут» (Стара Жучка), «Дністер» (Хрещатик). Як відомо, 1 вересня 1939 року почалась Дру­га світова війна. Відбулося скорочення кількості змагань, і з черв­ня 1940 року чемпіонат Буковини вже не проводився.

Вже в перші повоєнні роки молодь села почала відновлювати заняття спортом. Найпопулярнішим видом залишався футбол. Команда села була постійно серед призерів чемпіонату району. Ба­гато вихованців місцевого футболу захищали кольори інших клу­бів. Популярними в селі були і продовжують залишатись легка ат­летика, волейбол, настільний теніс, мотокрос, плавання, картинг.

Кращих результатів досягли: з легкої атлетики — Ярослава Кузик, Олександра Галіцька (майстри спорту), з важкої атлетики — Іван Руснак (майстер спорту), з плавання — Іванна Скорейко (май­стер спорту), з мотокросу — Юрій Савчук, Валентин Андрієць (май­стри спорту), зі стрільби — Настасія Одинак (майстер спорту), з багатоборства — Олена Одинак (кандидат у майстри спорту).

На околиці села було побудовано трасу з мотокросу, на якій проводились змагання різного рівня, в тому числі і чемпіонат з мо­токросу України. Тут робив свої перші кроки в мотокросі В. Анд­рієць, який нині виступає за дніпропетровський клуб «Агро-Союз» і бере участь в етапах чемпіонатів України, Європи, світу.

При Борівецькій школі успішно працюють технічні гуртки: авіамоделістів, картингістів, дельтапланеристів (керівник Борис Рафалович). Члени гуртка картингістів неодноразово ставали при­зерами обласних змагань.

Зараз у школі працює волейбольний гурток, керівником якого є вчитель фізкультури Руснак І.Г..

Він вміло прищеплює своїм вихованцям любов до спорту. На базі Борівецького ЗНЗ постійно проводяться змагання з волейболу. Розвитком футболу в селі займається Онисько Ю.Г., вихованці якого є неодноразовими призерами районних змагань. При школі також працює гурток «Юний стрілок» – керівник Купіна О.М. Діти, які люблять техніку займаються в технічному гуртку – керівник Гордей В.В.