Home / Кіцманський район / Ставчани / Духовність Ставчани

Духовність Ставчани

Над сторінкою проекту працювали:

Ватрич Л.С. – вчитель історії

Федоряк Сільвія – учениця 10 класу

 

Історія Ставчанської церкви

    Нажаль, історія Ставчанської церкви не така давня. З розповідей односельців ми знаємо, що в селі в 1925 році згоріла стара дерев’яна церква, яка була другою по рахунку. Від церкви залишилась дзвіниця, до приміщення якої було добудовано церкву. Вона почала діяти в селі з 21 листопада 1927 року. В ній зараз проводять богослужіння прихожани Київського Патріархату. Відтоді 21 листопада, день святого Архистратига Михаїла є храмовим святом в селі.

     Будівництво нової церкви в селі Ставчани було розпочате в 1990 році з ініціативи осередку Народного Руху . Найактивнішими були такі газди села ,як О. Філіпчук, О.Скутар, О.Мачушак, Я. Мачушак. Основні кошти на будівництво були зібрані з жителів села, також окремі газди жертвували будівельні матеріали. Церкву закінчили будувати 22 листопада 1994 року.

Великою подією для парафіян було прибуття до церкви чудотворної Покутської ікони Пресвятої Богородиці “Зглянься на покору” у 2002 р. Кожного тижня ікону переносили з церкви до церкви і буковинці з розчуленням щиро молились до Богородиці. Під час перебування на Буковині Богородиця являла багато чудесних дійств. У Ставчанах під час перебування ікони з четверга на пятницю люди бачили дивне сяйво у формі хреста над храмом, і було в тому сяйві щось божественне. Віруючі вважають, що в такий спосіб Богородиця явила їм свою милість.