Home / Кіцманський район / Брусенки / Спорт Брусенки

Спорт Брусенки

РОЗВИТОК   СПОРТУ У   БРУСЕНКАХ

Спорт і фізична культура завжди були невід’ємною складовою життя жителів села Брусенки. Не чекаючи на допомогу держави в селі вміли організувати собі спортивні свята. Звичайно, це відбувалося на аматорському рівні, зате весело, завзято, у цікавій боротьбі.

Від малого до старого, на них з’їжджаються гості з інших сіл. В нашому селі обладнаний спортивний майданчик, який вдосконалюється і розвивається, що дає змогу проводити різні заходи і підтримувати форму любителям спорту. Чоловіча команда с. Брусенки завжди складає гідну конкуренцію ведучим колективам району в змаганнях із баскетболу та волейболу. Не вмирає спортивне життя у нас і в зимовий сезон. За підтримки

директора місцевого ЗНЗ, гостинно відкриті двері у спортивному залі, де напружено проходять волейбольні і баскетбольні матчі, змагання для любителів шахів і шашок. Жителі села є учасниками спортивних заходів у районі.

У грудні 2003-березні 2004 року за сприяння голови обласної Федерації спортивного орієнтування Штемплера Юхима Ароновича та його особистої участі зроблена топографічна зйомка лісового масиву в районі школи й виготовлена карта для проведення Чемпіонату України зі спортивного орієнтування.

Підготовка тривала майже чотири місяці. За цей час було пройдено десятки кілометрів лісових стежок, зроблено багато чорнових листів топографічних карт. Але результатом цієї важкої, титанічної праці стала карта площею більше шести квадратних кілометрів, яка дозволяла проводити змагання державного та міжнародного рівня.

Змагання Кубка України зі спортивного орієнтування відбулися у квітні 2004 року, на які приїхали учасники із 22 областей України. Для них було підготовлено урочисте відкриття. Кожній команді від організаторів було вручено рушник з буковинським орнаментом та калач. Участь у старті взяли більше чотирьохсот спортсменів віком від 10 до 75 років. Переможцями стала, що дуже приємно, команда Чернівецької області.

У 2011 році на території села був знову проведений черговий Кубок України зі спортивного орієнтування, у якому взяло участь уже 512 учасників з 23 областей України та клубні команди. Змагання проходили у цікавій напруженій боротьбі. Перемогу святкувала збірна команда Сумської області. Учасникам змагань дуже сподобався гостинний прийом, умови розміщення, «прозорі ліси Буковини», як вони їх назвали (через хорошу видимість). На ці змагання спеціально приїхали делегації з Австралії, Ізраїлю та Австрії. Учасники цих делегацій, це колишні наші буковинські земляки, яких по світу розкидала доля, які колись займалися орієнтуванням та були журналістами буковинських газет.

По завершенні змагань наступили хвилини прощання, сумні та хвилюючі. Всі їхали з надією про майбутні зустрічі у змаганнях на теренах гостинної брусенківської землі.