Home / Кіцманський район / Витилівка / Культура Витилівка

Культура Витилівка

Відкрито пам’ятний знак

сотнику УПА “Перебийносу”

 

28 серпня Чернівецька обласна організація Конгресу взяла участь у відкритті меморіального знаку на честь Курінного Буковинського куреня УПА Назарія Данилюка (сотника «Перебийноса».) Пам’ятний знак у селі Витилівка, де народився Назарій Данилюк, нині Кіцманського району Чернівецької області було урочисто відкрито й освячено з нагоди сторіччя від дня народження легендарного командира.
Найбільш відомими є неодноразові зухвалі переходи радянсько-румунського кордону рейдово-прогандивних груп під керівництвом сотника “Перебийноса” і рейдування територією Румунії без жодних втрат особового складу.

Загинув Назарій Данилюк (останній зв’язковий окружних проводів ОУН Коломийщини і Буковини із закордонним представництвом УГВР) 31 жовтня 1951 року на тому ж радянсько-румунському кордоні, під час сутички з румунськими прикордонниками, йдучи на зв’язок. Місце його поховання невідоме.


В День Великої Перемоги! 

 

У вшануванні загиблих у боях та привітанні ветеранів взяли участь учні Лашківського ЗНЗ, учасники танцювального колективу, ветерани. Сільський голова Ванчуляк І.І. разом із директором ПП “ім.Крикливця” Хромюком В.Д. вручили ветеранам та учасникам бойових дій грошові подарунки.

 

 

 Три святкові події об’єдналися

 

 

Напередодні Дня Перемоги, в неділю 6 травня, у Витилівському будинку культури односельчани і талановита молодь села вшановували своїх ветеранів, для яких культпрацівники організували святковий концерт. Оскільки щороку кожної другої неділі травня Україна відзначає ще одне свято День матері, то цього дня звучали привітання й матерям. Також не забули й тих, хто носить ім’я Юрій, адже 6 травня на великомученика Юрія вони відзначають свої іменини. Таким чином, три святкових події об’єдналися в одній концертній програмі.

Яскравим і оригінальним був виступ танцювального колективу Витилівського будинку культури “Step up” під керівництвом Вікторії Зоріної. Особливо глядачам сподобався танець «Квітка-душа», який допоміг колективу 29 квітня вибороти почесне друге місце у танцювальному конкурсі, що проводився в районному будинку народної творчості та дозвілля.
Гостями концерту були вихованці районного будинку дитячої творчості (керівник Ярослав Анучкін). Припали до душі усім присутнім виступи юних вокалістів, неодноразових лауреатів пісенних конкурсів і фестивалів Яни Баланецької, Марини Олексюк, Світлани Вереги, Христини Никифорюк, а також талановитого саксофоніста Вадима Скиданюка і кларнетиста Олега Кипка. Звучали урочисті пісні про Перемогу, вірш «Пам’ять» продекламувала учениця 7 класу Лашківського ЗНЗ Варвара Сорохан, запам’ятався виступ юної зірочки Насті Федик. А коли на сцену запросили талановитого соліста, музиканта, хормейстера і педагога Дениса Рудяка, то глядачі, стоячи, слухали славнозвісні пісні «Журавлі» і «День Перемоги», а на маленьку сільську сцену урочисто вийшли всі учасники концерту.
Вітальне слово прозвучало від сільського голови Івана Ванчуляка.
Люди не хотіли, щоб свято закінчувалося, бурхливими оплесками про-воджали артистів зі сцени. Додому всі розходилися з гарним настроєм, відчуттям справжнього свята і бажанням невдовзі зустрітися на черговому концерті.

До 198-ї річниці від дня народження
Великого українського “Кобзаря”

9 березня 2012 року біля пам’ятника Т.Г.Шевченку в с.Витилівка було проведено покладання вінків в честь 198-ї річниці від дня народження великого українського “Кобзаря”

 


“Від Різдва Христового до Йордана”
19 січня в будинку культури м. Кіцмань відбувся районний конкурс колядок В конкурсі взяли участь 21 колектив із всього Кіцманського району. Перемогу в конкурсі одержав фолькльорний колектив сіл Лашківки та Витилівки

 

“Новорічна ялинка”
8 січня біля клубу с.Витилівка відбулося театралізоване дійство. У новорічному святі брали участь  Дід Мороз та Снігуронька, казкові персонажі та дітки сіл Лашківка та Витилівка. За участь у конкурсах та розвагах Дід Мороз та Снігуронька вручили всім новорічні подарунки

Вечір-зустріч з демобілізованими
у 2011р. військовослужбовцями,
присвячений Дню Збройних Сил України
4 грудня в клубі с. Витилівка відбувся вечір-зустріч з демобілізованими у 2011р. військовослужбовцями. В програмі вечора:
1. Виступ демобілізованого в 2011 році військовослужбовця Марусяка Івана Корнійовича
2. Книжкова виставка “В Армії служити – Україну любити”
2. Святковий концерт, в якому взяли участь учасники художньої самодіяльності клубу с.Витилівка, танцювальних колективів.