Home / Кіцманський район / Шипинці / Спорт Шипинці

Спорт Шипинці

Шипинці – один із центрів буковинського боксу

Добрі та приємні боксерські традиції зберігаються в с. Шипинці Кіцманського району. Селі, де з покоління в покоління передаються знання та вміння у боксі. Селі, в якому нащадки повторюють досягнення предків або, найчастіше, перевершують їх.

Справа в тому, що Шипинці – один із центрів буковинського боксу: він вважався таким у минулому столітті й тим більше підтримує цю репутацію в наш час. В цього села є навіть своя своєрідна «боксерська візитівка» – традиційний турнір з боксу, присвячений МСМК Володимиру Миронюку та МС СРСР Івану Козаку. За роки свого існування цей турнір набув не тільки репутації всеукраїнських, а й міжнародних змагань – у Шипинці приїжджали спортсмени різних регіонів України, а також із Молдови та Швеції.

І ось у Шипинцях завершився черговий боксерський турнір – відкритий чемпіонат Чернівецького обласного ФСТ «Україна» з боксу імені МСМК В. Миронюка та МС СРСР І. Козака, присвячений 10-річчю відділення боксу в с. Шипинці. Змагання відбувалися протягом 30 вересня – 2 жовтня і зібрали 115 учасників із 25-ти команд. У Шипинці завітали боксери з Івано-Франківської (команди з Івано-Франківська, Коломиї, Надвірної, Кутів), Львівської (представники спортивних шкіл Львова та Стрия), Закарпатської (команди міст Берегово та Рахів), Хмельницької (боксери з Кам’янця-Подільського), Тернопільської областей, вихованці чернівецьких міських клубів та команда ФСТ «Динамо» з Молдови.

За три дні змагань відбулося близько 100 поєдинків у всіх вікових категоріях – від наймолодших учасників 2000-2002 р.н. до дорослих. Численні шанувальники боксу, які завітали на турнір, мали змогу побачити цікавий та змістовний бокс у виконанні як новачків, так і досвідчених майстрів. Так, у змаганнях прийняли участь дворазовий чемпіон Європи Віктор Петров-мол., призер ЧЄ серед школярів Степан Грекул (ФСТ «Україна» с. Шипинці), учасники чемпіонатів світу Іван Страшний (ФСТ «Україна» с. Шипинці) та Вадим Іванюк (Молдова), МС України Р. Романенко (Надвірна), а також ціла череда кандидатів у майстри спорту.

Гостювали цими днями у Шипинцях і старший тренер збірної України з боксу серед школярів – заслужений тренер України Ільдар Шарафутдінов, ректор Івано-Франківського коледжу фізкультури і спорту В. Пасічняк-ст., і, звичайно, не обійшлося без одного з «винуватців» цього свята – МС СРСР, ЗТУ Івана Козака, який наразі живе та працює у Львові.

Особлива подяка від організаторів змагань, суддів, тренерів та учасників головним спонсорам турніру – братам Віктору та Володимиру Захарчукам і готельно-ресторанному комплексу «Під липами» в с. Шипинці.

Цікаві та напружені поєдинки тривали протягом усіх трьох днів змагань і зібрали велику кількість тих, хто любить та поважає аматорських бокс.

Окрім неодмінних атрибутів переможців та призерів, а це грамоти й медалі, кращі боксери чемпіонату отримали спеціальні кубки від організаторів змагань: приз за волю до перемоги дістався В. Чукуру з Коломиї, кубок за кращий бій отримав МС В. Петров–мол. (Тернопіль), а за кращу техніку було нагороджено В. Іванюка з Молдови. Окрім цього, спеціальний приз від головного секретаря змагань, судді національної категорії Альберта Комарі-ст., отримав спортсмен з м. Берегово Закарпатської області Д. Луговой.