Home / Кіцманський район / Кіцмань / Культура Кіцмань

Культура Кіцмань

Культура Кіцманщини

     Робота районного Будинку народної творчості та дозвілля м.Кіцмань спрямована на виконання законодавчих актів, Указів та доручень Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень обласної та районної адміністрації на подальший розвиток та збереження національної культури, забезпечення конституційних прав людини,  на задоволення культурних потреб, формування національної свідомості, утвердження духовності.

Пріоритетним напрямком роботи є популяризація культурної спадщини, як національної культури у проведенні масових заходів із відзначенням знаменних дат повязаних з історією держави.

При районному Будинку народної творчості та дозвілля діють 12 гуртків художньої самодіяльності, з них 5 носять почесне звання «Народний», а саме: народний аматорський драматичний театр, народний аматорський театр фольклору «Кіцманчани», оркестр народних інструментів, оркестр духових інструментів та народний аматорський хор, який цьому році відзначив 20 років творчої діяльності.

В 2012 році, районним Будинком народної творчості, проведено:

–  районний огляд – конкурс Маланок  «Мала нічка петрівочка»;

–  районний огляд – конкурс фольклорних колективів «Від Різдва Христового до Йордана»;

–  районний конкурс української естрадної пісні «Пісня буде поміж нас»;

–  районний огляд – конкурс читців декламаторів, присвячений 198 – й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка «Хвилююче слово Пророка»;

– районний конкурс аматорських хореографічних колективів, присвячений Міжнародному Дню танцю;

–  районний огляд – конкурс театральних колективів «Театральна весна 2012»;

– етнофестиваль присвячений 71 – й річниці від дня народження Івана Миколайчука «На гостини до Івана»;

– Проводились майстер – клас по написанню Великодньої писанки та вечори зустрічі з майстринями вишивки.

Значне місце в проведенні масових заходів було відведено відзначенню Дня Соборності України, відбувся тематичний концерт «Україно – єдина і неподільна», до 67– річниці відзначення Великої Перемоги  проведено велике театралізоване дійство «Вклонімося величним тим рокам»,  відзначено 16 – річницю Конституції України «Ми віримо в майбутнє твоє Україно», проведено літературно – мистецькі вечори присвячені 198 – й річниці Т. Г. Шевченку, 141 – річниці від дня народження Лесі Українки, 63 – й річниці з дня народження Володимира Івасюка.

Робота даного закладу висвітлюється в районній газеті «Вільне життя»,  по районному радіомовленню, на сайті «Культура» в інтернеті та обласній періодиці.