Home / Кіцманський район / Южинець / Спорт Южинець

Спорт Южинець

Село Южинець завжди виділялося серед інших сіл не тільки своєю красою, талановитістю але й значними досягненнями у спорті на рівні району та області.

Починаючи ще з радянських часів жителі села активно займаються волейболом, футболом та іншими видами спорту. Та найбільшого свого розквіту село досягло в період 70-х – 80-х років. На базі сільського колгоспу «День урожаю», який об’єднував села Южинець і Шишківці, були створені чоловіча та жіноча волейбольні команди, які були неодноразовими чемпіонами району та входили в 10-ку в області.

На сьогоднішній день волейбольні команди базуються лише на жителях села Южинець, та це не є перешкодою для виступів на змаганнях і для показу результатів – 2010 рік IV місце в чемпіонаті району.

Южинець також славився своїми силачами і в 1996 році команда села посіла II місце в районі по гирьовому виду спорту. Житель села Ярослав Федерюк неодноразово займав призові місця в районних змаганнях гирьовиків, а його син, Федерюк Іван, завдяки йому та тренеру, чемпіону світу з цього виду Петру Івановичу Ілику, в 2009 році став чемпіоном району.

В 2007 році в селі Южинець Петром Іликом була заснована секція з вільної боротьби, де спортсмени села активно тренувалися і виборювали призові місця на районних змаганнях, а саме: Іван Федерюк – І місце у ваговій категорії до 60 кг, Василь Душинський – І місце – до 50 кг, Ілля Мироник – ІІ місце – до 40 кг.

Напередодні 2012 року в місті Дунаївці Хмельницької області відбувся Всеукраїнський турнір з боротьби дзю-до серед юнаків та дівчаток. У цьому турнірі брали участь учні школи Лариса Гнатчук (26кг) і Едуард Мельничук (26кг) та вибороли треті місця.