Home / Кіцманський район / Стрілецький Кут / Культура Стрілецький Кут

Культура Стрілецький Кут

      У Стрілецькому Куті відкрили Народний дім 06 січня  2016 року. Село Стрілецький Кут — центр сільської ради, до складу якої також входять населені пункти Ревне і Бурдей, живе звичним сільським життям. Тут є майже все, що потрібно місцевим мешканцям — дитячий садок, школа, бібліотека, пошта, амбулаторія тощо. А ось закладу культури в селі довгий час не було. Тому урочисте відкриття Народного дому стало однією з найочікуваніших  подій для жителів села.

— У нас довгий час не було закладу культури. Старий клуб, що деякий період функціонував у приміщенні колишньої попової стайні, свого часу віддали церкві (зараз на його місці стоїть новий храм). Потім будинок культури розмістили у приміщеннях дитсадка, а коли дошкільнят побільшало — в кількох кімнатах пошти. На будівництво нового приміщення все ніяк не знаходились кошти. І лише два роки тому рішенням сесії Стрілецькокутської сільської ради було виділено приміщення під Народний дім і майже 200 тисяч гривень для капітального ремонту будівлі, — розповідає завідуюча Народним домом с.Стрілецький Кут Галина Якович. — Ремонт тривав з грудня 2014 року. На внутрішні роботи витрачено 138 тисяч гривень, на зовнішні — 50 тис.грн. Всередині все зробили під старовину, в кращих народних традиціях оформили зали і народознавчу кімнату-музей. Тут і піч бутафорна і стародавні предмети побуту — праска, різні глечики, грона калини… Вхід до приміщення зробили у вигляді українського ґанку. І оскільки зал маленький (всього на 80 глядачів), то у гарну і теплу погоду ми проводимо культурно-масові заходи надворі, використовуючи ґанок як сцену. Тому в мріях — добудувати гарний великий зал, — ділиться Галина Василівна. — «З вірою, надією і любов’ю колядує Україна-мати». Під такою назвою 9 січня  2017 року в  нещодавно відкритому Народному домі с.Стрілецький Кут відбулося масове колядування. До святкування Різдва долучилися парафіяни і хори Свято-Миколаївської церкви МП, Свято-Іллівської церкви КП, гурт «Родина» с.Ревне, культпрацівники та жителі села.

      При Народному домі с.Стрілецький Кут діють любительські об’єднання «Вишиванка» і «Берегиня». Учасники цих об’єднань взяли участь у проекті «Всеукраїнський дивотвір» у рамках відзначення 105 річниці виходу в світ альбому «Взори вишивок домашнього промислу на Буковині» Єріха Кальбенгаєра. Наші майстрині вишивали узори і орнаменти с.Стрілецький Кут. А у художньому музеї м.Чернівці вони представили проект «Скарби з бабусиної скрині», оформивши виставку народно-ужиткового мистецтва громади с.Стрілецький Кут. Сюди ввійшли вишиті показові роботи дітей, старовинні фото прародичів у вишитому одязі та автентичні костюми — старовинне весільне вбрання. Сформовано старовинну буковинську скриню з вишитими рушниками, подушками і різним приладдям. Діти працювали довго та з натхненням.

4 лютого  2017 року у художньому музеї м.Чернівців було підведено підсумки роботи проекту. Наша громада ввійшла в Книгу рекордів України із сторінкою «Старовинні орнаменти і взори вишивок с.Стрілецький Кут».

Вихованці Народного дому  с. Стрілецький Кут у січні 2018 року взяли участь у  22-му  відкритому традиційному фольклорному фестивалі колядок  у с. Драчинці .