Home / Кіцманський район / Кліводин / Культура Кліводин

Культура Кліводин

Кліводинська сільська громадська організація «Єдність» проявила свою ініціативу і також взяла в 2009 році участь у III конкурсі міні-грантів у рамках проекту «Регіональне партнерство у Східній Європі» виграла конкурс та провела виставку робіт народних умільців села Кліводин із проведенням майстер-класу «Діло майстра величає» керівником, якого стала член ініціативної групи Гніда О.М.

Свято.. 27 травня в неділю в Кліводинському сільському клубі відбувся звітний концерт працівників культури. Приміщення сільського клубу святково прибране і зразу налаштовує на позитивні емоції. Погляд прикипає до вишитих бісером і нитками сорочок майстрині Анжели Косинської (Олексюк). Поруч з входом розташована виставка книг – збірок українських пісень, описів українських традицій, портретів українських митців з промовистою назвою «Пісня – душа народу». Стильно прибрана сцена рушниками і полотнищами кольорів національного прапора.

Та найкращою окрасою свята були звичайні кліводинські родини, учні школи і самі працівники культури. Ведучі Іван Гаманюк і Мар’яна Гніда вміло сплітаючи музичний вінок, виводили на сцену поважних і маленьких виконавців. В зал лилися народні тужні і ліричні пісні у виконанні вокальної групи та ритмічні сучасні пісні у виконанні дошкільнят Ангеліни Мельничук та Катрусі Ножихін. Народна пісня найкраще показує зв’язок поколінь, коли на сцену виходять мати, донька і внучка (Осадчук, Єрмійчук, Савчук). Вони співають, співпереживають, навчають, підтримують один одного, що може об’єднати краще… Поруч зі співом учні музичної школи С.Якубовська та Н. Рихло виконували для глядачів невеликі твори класичної музики. Учні школи читали вірші, байки, імпровізували під сучасні пісні, деякі перетворювали на театральне дійство (Ю.Коломейко, А.Мельничук).

Перлиною свята безумовно була лауреат і дипломант багатьох, в тому числі і міжнародних, конкурсів юна кліводинчанка Яна Баланецька. Вроджена артистка, красуня зачаровувала зал прекрасним співом, зриваючи бурхливі оплески. Яночка любить своїх односельчан і з радістю виступає перед ними під час свят та урочистостей.

Свято проводилося за допомогою сучасного потужного музичного центру, яким віртуозно управляла директор клубу Гніда Орися Мафтеївна, організатор і душа цього свята.

Завершився звітний концерт виступом талановитої дівчини Гнідої Мар’яни, яка хоч і обрала професію медика, володіє гарними вокальними даними, має ораторський хист і прекрасний смак. Пісні у виконанні Мар’яни завжди перетворюються на маленькі шоу з танцями, використанням національної символіки і проникають в душу.

Зі сцени линули пісні, вірші, легенди, троїсті музики, виступали люди різного віку, які мають різні професії, місце роботи і навчання, та 27 травня їх об’єднало і вивело на сцену те, що вони живуть у Кліводині, люблять пісню і сцену, а також люблять своїх односельчан і не шкодують часу на репетиції та виступи. Та найголовніше те, що їх знайшли, об’єднали, змусили повірити в свої сили та вийти на сцену, звичайні люди – працівники сільського будинку культури Гніда О.М., Гаманюк І.М…..