Home / Кіцманський район / Нові Драчинці / Освіта Нові Драчинці

Освіта Нові Драчинці

Над розділом «Освіта» працювали:

Токарюк Марина Корнеліївна – вчитель англійської мови

Чорней Світлана Михайлівна – вчитель початкових класів

Артеменко Надія – учениця 9 класу

Сава Андрій – учень 9 класу

Многодітна Тетяна – учениця 8 класу

Собко Ліна – учениця 6 класу

Освіта

             Є на планеті дороге серцю місце – рідна школа.

             Вона пам’ятає всіх своїх учнів: бешкетників, сором’язливих, активних і пасивних, веселих та сумних…

Школа – скарбниця знань. Знання невичерпне джерело непізнаного, нового. Ми, як підростаюче покоління не маємо права дати цьому джерелу зміліти.

Школа – це образно говорячи, тонкий і чутливий музичний інструмент, який творить мелодію людської гармонії, що впливає на душу кожного вихованця, але творить лише при умові, якщо цей інструмент добре настроєний; настроюється ж він особистістю педагога.

Ти – начало всіх начал.

            Нехай від споминів про тебе –

світліють душі, зникають негаразди,

хай вічними будуть слова:

«Здраствуй Школо!»

            Історія нашої школи – незначна часточка на тлі розвитку держави. Та для нас учнів, випускників, – це сторінка життя.

Згадка про нашу школу починається із 1915 року. Перша школа була розташована у господарстві Піця Івана Івановича. Пізніше реорганізували її на сільську бібліотеку та клуб.

На початку ХХ століття у с. Нові Драчинці приїхав єврей Файбиш зі своєю сім’єю. Тут побудував будинок і корчму. Під час Другої Світової війни Файбиша та його сім’ю було по-звірячому вбито, а до будинку, який він побудував було перенесено школу. З роками приміщення добудовувалося та оснащувалося всім необхідним для навчання.

Настала переміна!

У цьому ж – ні найменшого гріха,

 На Україні буде Україна,

    А не чиясь окраїна глуха.

      Це так природно!

            На даний час школа знаходиться в 4 пристосованих для навчання корпусах, перший який носить назву «Файбишівка».

На сьогоднішній день роль вчителя неоціненна для молодої незалежної соборної України. Саме завдяки вчителям ми любимо наш рідний Новодрачинецький ЗНЗ. Саме тому, ми не байдужі до її історії, до її існування.

Не раз над нашою школою зависав «Дамоклів меч» (реорганізація навчального закладу), але на щастя, навчальний заклад функціонує і сьогодні.

Людина має завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, глибоко знати історію свого народу, його мову, культуру. Будь-яка освічена і вихована людина з повагою згадує своїх учителів, віддаючи належне досвідченим педагогам та ентузіастам. Оглядаючись на свій досвід у ролі учня, кожен із нас пам’ятає, як досягали цього ті, кого ми вважали кращими. Швидше за все згадується те, що робили на уроках, як рухалися до пізнання і досягали свого успіху, і яку величезну відповідальність і причетність до цього проявляли наші вчителі.

З кожним роком наша школа наповнювалася досвідченими педагогами, дипломованими спеціалістами. Саме вони залишили пам’ятки для наступних поколінь. Особливий внесок у розвитку історії школи зробила Бачурна В.І., яка приїхала з Чернігівщини та пропрацювала більше 20 років на посаді директора.

З 1991 року Новодрачинецький ЗНЗ очолював кваліфікований, талановитий і відданий своїй справі педагог Галина Іванівна Артименко. «Учитель з великої літери, учитель – учителів», – так називають людину, яка упродовж багатьох років невпинно плекає на освітянській ниві колос знання і добра у дитячих душах, яка стала незмінним наставником педагогів, виховала не одне покоління прекрасних людей. Саме ці слова про нашого директора школи – Галину Іванівну Артименко, вчителя – методиста, відмінника освіти України, лауреата премії ім. С. Шпойнаровського, яка працює на педагогічній ниві 20 років.

Нині виконуючим обов’язки директора Новодрачинецького ЗНЗ є Маковійчук Тетяна Денисівна, вчитель географії. На її плечі лягає велика відповідальність за навчальну роботу в школі.

Новодрачинецький ЗНЗ за час існування, не одному поколінню дав путівку в життя, допоміг обрати правильний шлях. Учні відчувають тепло та турботу, яку сіють у їхні душі педагоги нашої школи.