Home / Кіцманський район / Чортория / Спорт Чортория

Спорт Чортория

Фізична культура і спорт Чорториї  були невід’ємною складовою культурного та спортивного життя сіл Брусниця, Зеленів, Кальнівці , Діброва, які входили в склад   колгоспу «Дружба».

З1968 року при колгоспі був заснований колектив фізичної культури, в якому  розвивалися спортивні секції: волейбол, баскетбол, настільний теніс, вільна боротьба, легка атлетика, футбол.

Активну участь у спортивному житті Чорториї брали: Сирота Дмитро, Чипига Іван, який з 1978 по 1983 рр. був учасником районних та обласних змагань з легкої атлетики, і навіть –  чемпіоном області з бігу на дистанції 100м з результатом 11.4 с, стрибки в довжину з результатом 5.90 м.

В 1974 – 1977 рр. в склад команди з вільної боротьби входили :

 • Пишнюк Юрій,
 • Лакуста Петро,
 • Лакуста Степен

(Тренер Суслов Володимир Семенович – член збірної по багатоборству ГТО Збройних сил України). Команди була багаторазовим чемпіоном області серед школярів . Пізніше, Лакуста Петро неодноразово захищав  честь району та області за команду «Трудові резерви».

Багато років при Брусницькій школі працював радіотехнічний гурток.

( керівником був Даниляк Володимир Євгенович – громадський тренер юних орієнтувальників і радіолюбителів, робітник Чернівецького виробничого об’єднання “Восход», який увесь свій вільний час віддавав дітям). При школі працювала колективна радіостанція , позивний UК 5YAT. Гуртківці проводили радіозв’язки та   обмінювались QSL  –  картками з радіолюбителями сього світу. Про це свідчать багато численні Дипломи та відзнаки  Центрального радіоклуба імені Кренкеля та Федерації радіоспорту СРСР.

Одним із напрямків захоплення гуртківців було так зване

«Полювання на лисиць». Команда була багаторазовим призером та чемпіоном області, а також приймала участь у республіканських змаганнях, представляючи Чернівецьку область. Вагомих результатів досягли спортсмени Чорториї :

 • Лютик Василь,
 • Лакуста Петро,
 • Гончарюк Віктор.

Футбол для жителів села завжди залишався улюбленою грою. В 70 – х роках в команду колгоспу «Дружба»  входили:

 • Мельничук Руслан
 • Савюк Василь
 • Сирота Дмитро.

Вони були неодноразовими чемпіонами  та призерами Кіцманського району.

На сьогоднішній день залишаються вірними цьому захоплюючому спорту Мельничук Олександр, Лакуста Василь,Розмаріца Євген.

Вони продовжують грати за збірну села  Брусниця, а також віддані  команді «GARD» ( Спонсор команди Анатолій Дикун. Вашківці). Команда в 2012 році в другій групі зайняла третє місце.

Ці молоді та енергійні люди ведуть активне, спортивне життя з дитячих років,  займалися в спортивних школах та секціях при ДЮСШ.   

Дуже захоплюючим є водний туризм ( керівник гуртка при Кіцманському Будинку дитячої творчості Гончарюк Віктор Васильович). Змагання проходять на гірських річках  Білого і Чорного Черемоша, Сирету, с. Устеріки. Адже  саме ці річки мають високу потужність потоку, стрімку течію, що досягає 10 – 15 км/ год,  могутні пороги. Найкращий час для проходження річок Карпат вихованці Віктора Васильовича долають в кінці квітня – першій декаді травня, коли річки найбільш повноводні  на байдарках, катамаранах. Змагання проводяться з трьох дистанцій:

 1. –         Слалом
 2. –         Гонка
 3. –         Рятувальні роботи.

З 2001 року команда приймає участь в чемпіонатах області і досягла вагомих результатів:  є чемпіоном і призером змагань з водного туризму серед школярів. Слід відмітити активних учасників змагань:

 1. –         Сав’юк Віктор
 2. –         Сав’юк Віталій
 3. –         Панчук Юрій
 4. –         Іванюк Віктор.

 

При Брусницькому ЗНЗ І – ІІІ ст. імені І. Миколайчука працює  гурток з гирьового спорту ( керівник Козьма Микола Іванович) . Його вихованці Сав’юк Віктор та  Сав’юк Віталій стали призерами серед школярів області.

Хочеться вірити , що спортивне життя села надалі буде ще активніше, адже спорт – це життя.