Home / Кіцманський район / Реваківці / Спорт Реваківці

Спорт Реваківці

Над проектом працювали

Серна В.С., вчитель фізкультури та учні 9 класу Циганчук О., Храпко Я.

 

Фізкультура  і  спорт у нашому  житті  відіграє   серйозне  і видиме  значення, що говорити  про  це  просто  немає  потреби. Кожен  може  самостійно  проаналізувати  і  оцінити   значення  фізкультури  і  спорту  в  своєму  власному житті. Заняття  спортом  мають  загальнонаціональне  значення, це  по-справжньому  сила  і здоров’я нації. Cпорт і фізична культура завжди були невід’ємною складовою культурного життя жителів сіл Берегомет, Реваківці, Клокічка.
Першим  осередком  розвитку  спорту  в   нашому  селі була  школа. До встановлення радянської влади фактично не було системи фізкультури і спорту.  Уроки  фізкультури  проводив, так  як  і  всі  решта  предметів  один учитель . Займалися  на  вулиці , ніяких  спортивних  споруд та  спортивного  інвентаря  не  було.

З приходом  радянської влади  почалась в селі організована робота з фізкультури і спорту.  Влада  дбала про здоров’я людей, про їх здоровий спосіб життя. Були видані спеціальні постанови про розвиток і організацію спортивного та фізкультурного руху в країні.
Першим вчителем фізкультури в нашій школі був Клепач  Георгій  Іванович. Потім його замінив  Чижевський  Василь  Степанович, який хоч і  не мав  фахової  освіти ,  але  був    діючим  спортсменом  (семиразовий  чемпіон  обласних  змагань  з важкої  атлетики , також  виступав  на  чемпіонаті України з гирьового  спорту  та  важкої  атлетики )  відданий  справі спортивної підготовки молоді, зокрема учнів.  Він і був фундатором спортивного руху в селі. Уроки  фізичної  культури  проводились  за програмою. Важко привчались діти до занять фізкультурою, займались вони хто в чім міг, спортивну форму мали  одиниці. Але Василь Степанович  зумів  зацікавити  учнів та  молодь  села  до  занять  спортом. Придбавши  нову  штангу ,  запрацювали гуртки : з важкої атлетики, вільної боротьби. Організовувались змагання, а кращі спортсмени приймали участь в районних та обласних змаганнях.
З  приходом  до  школи   Тайц  Катерини  Борисівни (перший  фахівець,  який   викладав  тільки  фізичну  культуру) та  піля  того,  як в 1964 р., був добудований невеликий спортзал, де можна було круглорічно займатись гімнастикою, акробатикою, боротьбою, почав  культивуватися  в  нашій  школі і баскетбол. Районна  спартакіада  школярів  була  представлена  майже  всіма  видами  спорту, тому  школярі  займалися і  приймали   участь  у різноманітних  видах. Хоча  наша  школа  була  старенькою,  але забезпеченна  спортивним  інвентарем .
З відкриттям   нової школи жителі  села  одержали дві прекрасні  спортивні  зали, стрілецький тир. Біля школи були  обладнані стадіон, волейбольна  площадка та полощадка для гри в мініфутбол, асфальтовані бігові доріжки, були встановлені різні спортивні споруди.   Так поступово в селі була створена  матеріальна база для фізкультури і спорту  та військової підготовки. В новій школі почали працювати  нові гуртки, зокрема настільного тенісу, гирьового спорту, волейболу, футболу.
З 1993р. і по сьогоднішній день вчителем фізкультури працює Серна  Володимир Сильвестрович.На шкільній спортивній базі розвивається і сільський спорт.
       В 47- 50 роках,  було  створено   колгосп «Радянська  Україна»  та  об’єднано    сільські  ради   трьох сіл Клокічки , Реваківці та Берегомет. Спортсмени почали виступати однією  командою. В колгоспі була введена посада інструктора по спорту.
Інструкторами  по спорту в колгоспі були Димед Мирослав Миколайович , Мажар  Василь Миколайович , Сторощук  Микола  Геогргійович,  Мандрик  Валерій  Вікторович,  Олійник  Микола  Іванович,  Цегельник  Олександр  Рудольфович, Івасюк  Ярослав  Іванович. Правління колгоспу постійно дбало про своїх спортсменів, про матеріальну базу сільського спорту.. Спортсмени забезпечувались формою, інвентарем, транспортом для поїздок на різні змагання. Щороку на звітно-виборних зборах колгоспників голова колгоспу в своєму звіті говорив і про здобутки спортсменів за рік.  Все це позитивно впливало на розвиток спорту в селі, на виховання молоді.  Спортсмени колгоспу “Радянська Україна” завжди відзначались на різноманітних районних і обласних змаганнях.
За час роботи інструктором по спорту Олійника Миколи  Івановича вони не раз займали  призові  загальнокомандні місця на районних спартакіадах  і майже ніколи не опускались нижче третього місця. Хороших   результатів  домоглася  наша  команда  борців  (тренер  Івасюк  Ярослав). З 1990 по1999 роки  вони  були  чемпіонами  району.  Чемпіонами обласних  змагань  серед  школярів  у 1995 року  стали: Лакуста  АндрійТруфин  Сергій, Дашкевич  Микола,  Олійник  Віталій  ,Сідоров  Віктор.    Найкращих результатів домоглися  та  стали   кандидатамим в майстри спорту з вільної  та  класичної   боротьби:    1975р. Сторощук  Микола Георгійович ;
                                        1981р.Сідоров  Віктор  Олександрович;
                                        1996р. Івасюк  Сергій   Ярославович;

В селі набирала   популярності важка атлетика. Ініціативу  Чижевського  В.С.   перехопив  Олександр  Цегельник , який  став    гордістю нашого  села , досягнувши  високих  успіхів :
1982 р. –  майстер   спорту  по  штовханню  ядра ( 18м22см.),
                              (рекорд  області , який  не побитий і   до  нині) 

1984 р.  кандидат  в майстри спорту з  важкої   атлетики,

2009р.  виступаючи в Полтаві  на  змаганнях з  гирьового спорту , виконав   норматив   майстра  спорту  України  в суперважкій  ваговій  категорії. А  через  годину  вийшов  на  поміст  і  здобув  чемпіонський  титул  у змаганнях   ветеранів.

2009р.  (Керч)  Чемпіон  світу  серед   ветеранів ( гирьовий  спорт)
До  речі  його  дружина Зіна Іванівна  та діти  активно  підтримують  Олександрове  захоплення  і самі  займаються гирьовим  спортом  та  мають  хороші  результати:

Цегельник  Артур  Олександрович 

2008р.-   кандидат  в майстри спорту

Цегельник  Зіна  Іванівна 

2005рік   майстер  спорту  України

Труфин  Ольга   Михайлівна  

2005рік   майстер  спорту  України

Також  слід відзначити ,  що  Олександр  Рудольфович  довгий   час  тренував молодь  села  в  будинку  культури , а  згодом   побудував  в  себе  дома   відмінний  тренажерний  зал і тренує  всіх  бажаючих.  Серед  його  вихованців    багато  спортсменів  розрядників , а  Ілля  Васильович  Тимчук став   кандидатом  в майстри спорту  з  силового трьохборства.

Улюбленим видом спорту серед учнів школи  і молоді села  волейбол. У вечірній час та вихідні дні у спортивній залі проводяться тренування . І волейболісти  мають непогані результати. Так  Іван   Васильович  Серна  ( тренер  з  волейболу  )  був членом   збірної  районну  з  волейболу. Команда   нашого  села  посіла  друге  місце  в  районі  2012р.

Але найулюбленішим видом спорту в селі був і є футбол. Команда  нашого  села   неодноразово  ставала  срібним  та  бронзовим  призером  району. Тодорюк  Борис   Васильович  та  Олійник  Микола  Іванович  в 1985р. були  збірниками  команди   району та  виграли  чемпіонат  області.  В 2008році  команда  ветеранів стала  переможцем  обласних  змагань  з    міні-футболу. Руснак  Юрій  та  Храпко  Микола  2006р.  були  збірниками  команди   району та  виграли  чемпіонат  області серед  школярів. В школі постійно працює гурток футболістів.       Учасники цього гуртка Руснак  Юрій  та  Храпко  Микола  2006р.  були  збірниками  команди   району та  виграли  чемпіонат  області серед  школярів.        У  школі  щорічно проводиться футбольний  турнір на  кубок  сільського голови   Храпка  Г.В. Також   між класами проводились   та  проводяться такі змагання «Готовий до захисту Батьківщини» ,»Козацькі  забави»,»Веселі  старти», “Нащадки  козацької  слави»,після  довгої  перерви   «Зірниця». Учні  нашої  школи 2012році  посіли  почесне  третє  місце. У  нашій  школі навчається  юний  чемпіон  України  з  боксу  Віталій  Сторощук.

Наші  односельці  приймають  участь  у    районні  спартакіаді  людей  з обмеженими  можливостями,Шершень  Сергій, Терентяк  Адам  неодноразові  призери  з метань м’ячика та дартсу .

На  території   села  Реваківців  у  2009 році  нашим земляком , Воронюком  Володимиром  Іларійовичем ,   було сторенно кінно  спортивний  клуб ” Троя” . Президент Федерації кінного спорту Буковини Володимир Воронюк, в КСК «Буковинська Троя» створив всі умови для комфортного перебування коней та вершників, поле для конкуру підготовлене до змагань за світовими стандартами. Саме тому в «Трою» на змагання приїжджають спортсмени з різних областей України. Кінний спорт на Буковині започатковано у 2009 році, але завдяки тому, що в Реваківцях створено умови для  навчання верховій їзді  (відкритий манеж,  професійні тренери та спортивні породисті коні), вершники КСК «Буковинська Троя»  неодноразово здобували медалі на всеукраїнських  змаганнях з конкуру.