Перша початкова школа у Нижніх Станівцях була відкрита у 1872 році. У 1906 – 1907рр. у Нижніх Станівцях жило 450 дітей шкільного віку, школою було охоплено лише 320 дітей. Закінчити початкову школу змогли тільки 250 учнів, а 63 вимушені були покинути навчання через тяжкі матеріальні умови.
Певну роль відігравала в розповсюдженні українського слова, в умовах австрійського поневолення, «Вільна організація українського учительства на Буковині», в яку входило декілька вчителів із Нижніх Станівців, і товариство «Руська бесіда», відділення якого в селі було відкрито в 1911 році.
Приміщення школи, в якій учні навчаються і сьогодні, побудоване у 1910 році.
Організація вчителів у своєму органі «Каменяр», редакція якого знаходилася в сусідніх Станівцях Горішніх, гостро викривала порядки, що існували тоді в системі народної освіти на Буковині. В передовій статті одного з номерів «Каменяра» з гнівом говорилося про жахливі мови, в яких тоді перебували школи і вчителі на Буковині: школи були більш схожі на бараки, вікна і двері не пристають, в класах нестерпно холодно і брудно. Газета закликала всіх учителів – українців до солідарності, друкувала революційні вірші І. Франка, пропагувала кращі твори літератури та мистецтва братньої України.
Під час румунської окупації в Нижніх Станівцях була тільки одна школа з румунською мовою навчання, де з Нижніх Станівців і з Верхніх Станівців у 1936 році навчалося 379 учнів.
У 1940 році, з приходом радянської влади в селі працювала семирічна школа, відкрито декілька класів вечірньої школи.
Свою роботу семирічка відновила у 1945 році.
У 1967 р. приміщення школи було добудоване ще 4 класними кімнатами. Директором школи в той час працював Фесенко Василь Савелійович.
Директорами Нижньостановецької школи в різний час працювали: Рудий Іван Андрійович, Іванушко Гигорій Сидорович, Збриський Григорій Юхимович, Фесенко Василь Савелійович, Мошук Корній Дмитрович, Вовкович Степан Андрійович, Дяконюк Октавіан Лазарович, Чолпан Наталія Корніївна, Лакуста Степан Корнилійович.
З 2002 року школу очолює молодий, енергійний Лакуста С.К. Сьогодні в школі працює 28 вчителів. Навчається 242 учні. Педагогічний колектив працює над методичною проблемою «Створення психолого-педагогічних умов для підвищення рівня навчальних досягнень і формування активності та загальної культури учнів»