У 1899 році, неподалік церкви села Кальнівці, побудовано будинок для священника руками селян. З 1950 року в будинку для священника розміщено клуб та сільську бібліотеку. Засновником клубу був Калинчук Василь Михайлович. Пропрацював один рік , в 1951 році призваний до лав Радянської армії. Йому на зміну призначено Лакусту Веронію яка в 1953 році звільнилась за сімейними обставинами. Першим бібліотекарем в 1952 році була Данилюк Степанія яка пропрацювала до 1958 року і перейшла на роботу в бібліотеку с.Вивіз. У 1953 році очолює клуб села Артд Євгенія , яка пропрацювала до 1958 року, а звільнившись перейшла на роботу комірника в колгосп. З 1958 року по 1960 рік завідуючим клубом працює Даниляк Михайло Сидорович, а в бібліотеці працює Козьма Микола Давидович. У 1960 році одночасно приходять на роботу завідуючої клубом Руснак Раїфта Василівна, а в бібліотеку Скульська Минодора Євгенівна, яка прийшлась до душі жителям села Кальнівці.
Розмова з читачами Скульська М.(справа)
Руснак Раїфта (зліва на знімку) в 1961році переводиться в с.Остра-бібліотекарем.
У 1961 році об’єднано села Барбівці і Кальнівці під новою назвою Брусниця. Клуб села скорочено і залишено посаду бібліотекаря. Скульська Минодора одна поєднує посаду бібліотекаря та завідуючої клубом (на громадських засадах) виїжджаючи з виступами в інші села, багато часу проводить на полі , на фермі з жителями села за що не раз нагороджена районними та місцевими грамотами.
Скульська М. Є. у ланці серед жінок, читає їм цікаві новини.
Молодь села добилася щоб знову відкрили клуб в селі Кальнівці. У 1974 році на посаду завідуючої клубом призначено Скульську Степанію Євгенівну. У 1975 році сестри створили вокальну групу дівчат, яка за заслуги неодноразово нагороджувалась грамотами.
Учасники вокальної групи та сестри Скульська С.Є. та Скульська М.Є.
Виступ вокальної групи с. Кальнівці в с. Брусниця
Виступ вокальної групи, серед учасників Скульська М.Є. на телепередачі «Сяйво»
По всій Буковині у 70 роках йшла слава про молоде подружжя трактористів, комсомольців, активістів Крамського Василя та Марію.
Марія Крамська, секретар комсомольської організації колгоспу «Дружба» . Після закінчення школи Марійка вчилася на курсах механізаторів при рай сільгосптехніці. Не жіноча ніби професія та подобалась вона Крамській. Відтак разом з чоловіком виконували різні завдання:удвох начебто легше було. А ось влітку доводилось сутужно, бо Василь брався за штурвал комбайна, а Марійка одна залишилася на перевезенні зеленої маси на ферму. Коли якась поломка на допомогу приходили товариші.
М.В.Крамська – молодий механізатор
Вісім років відпрацювала Крамська механізатором. Енергійну, роботящу її помітили відразу, а невдовзі сільська молодь обрала своїм секретарем. В цей же час Марія Василівна стає активним учасником художньої самодіяльності при сільському клубі с.Брусниця. Але постійно мріє відновити роботу драмгуртка. Невдовзі разом із директором клубу Козьмою Миколою Давидовичем вдалося відновити роботу і поставити першу виставу «Наймичка» , яка прославила їхню роботу. За свою роботу Марія була нагороджена урядовими нагородами.
Трактористка М.Крамська у виставі «Мати-наймичка» (передача «Сяйво»)
М.Крамська і театральна група драмгуртка при клубі с.Брусниця
Попри всі клопоти секретарські Марійка не забула про основне жіноче покликання. Вона мати трьох дітей. Найстарша її дочка Валентина, закінчивши школу пішла батьківською стежиною-працювала на комбайні. Лідерами стали Крамські, намолотивши чотириста тонн зерна.
Звіздини у подружжя Крамських (народження близнят)
Скромні нагороди за свою працю
Молодь села Кальнівці була активною в культурній діяльності не тільки свого села, а й села Брусниця. Багато років учасниками Брусницького Народного хору були: : Козмуляк В.М., Івашин В.О., Івашина Н.О., Пунговський М.Д., Пунговська О.М., Букотько М.В.
Учасники Брусницького народного хору (серед них жителі села Кальнівці: Козмуляк В. М. , Івашин В.О., Івашина Н.О.)
У 1991 році померла завідуюча бібліотекою Скульська Минодора Євгенівна. На її місце перевелася Скульська Степанія Євгенівна, а клуб очолила Шимчук Тетяна Василівна.
Шимчук Т.В. та вокальна група жінок біля клубу с.Брусниця
Виступ вокальної групи в. Кальнівці
За час роботи в клубі Шимчук Т. проводила творчі звіти, святкові концерти, залучала молодь до участі у виставах, надавала допомогу місцевій початковій школі.
Шимчук Т.В. у початковій школі с.Кальнівці
У 2001 році на посаду завідуючої клубом призначено Гук Іванну Павлівну. За 10 років у клубі села Кальнівці проведено ряд концертів(«Хай славиться рід наш, сім’я і родина, хай в злагоді буде вся Україна» «Моя пісенна Україна», «Кращого слова, як мати, немає у світі для нас»), переглянуто вистави місцевого театру с. Брусниця, вокальні групи жінок та дівчат постійно приймали участь у зведених концертах с. Брусниця.
Чоловіча вокальна група села 2008р.
Хор аматорів села Кальнівці 2009р.
Вокальна група «Молодичка» 2010р.
Виступ учнів школи у клубі села Кальнівці
Гук І.П. та учні Кальнівського ЗНЗ І ступеня
Зараз завідуючим бібліотекою працює Понич Юрій Васильович, який на добровільній основі є керівником дитячого театру книги «Веселка», а завідуючою клубом призначено Пунговську Ганну Іванівну.
В даний час книжковий фонд бібліотеки села Кальнівці налічує 4987 примірників, серед яких 750 книжок дитячої літератури. Відвідують бібліотеку: 498 дорослих читачів та 120 дітей.