Home / Кіцманський район / Дубівці / Спорт Дубівці

Спорт Дубівці

У чиїх руках здоров’я людей?

Лікар повинен володіти поглядом сокола,

руками дівчини, мудрістю змії і серцем лева.

Авіценна

 

Фе́льдшерсько-акуше́рський пункт — пункт першої невідкладної допомоги в малих поселеннях України. Поширені майже в усіх селах та селищах, є замінником лікарень та амбулаторій. Назва пішла від назви двох медичних працівників, які входять до штату та можуть на первинному етапі надати медичну допомогу.

Свою діяльність Дубовецький ФАП розпочав з 1948 року. Його роботу очолила Морозова Поліна Миколаївна, яка пропрацювала до 1957 року. У різні роки на ФАПі працювали такі медпрацівники.

З 1957- 1958 рік Сандуляк Василь Михайлович

З 1958 – 2010 рік Мойсюк Марія Петрівна

З 2010 року працює Курчак – Тодорюк Олеся Іванівна

На сьогоднішній день у с.Дубівці в приміщенні фельдшерсько-акушерського пункту (реорганізований в 2007р.) функціонує філія Берегометської амбулаторії сімейної медицини, де за бригадним принципом двічі на тиждень (середа і субота) працює сімейний лікар, який в межах своєї компетенції надає населенню кваліфіковану та певні види спеціалізованої допомоги. В інші дні, окрім неділі, філія працює з 9 до 17 год., як самостійний амбулаторно-поліклінічний заклад з долікарською формою медичної допомоги, яку забезпечує помічник лікаря Курчак – Тодорюк Олеся Іванівна. Тут є всі вакцини для проведення щеплень та необхідні медикаменти для надання невідкладної медичної допомоги. У вечірні та нічні години, а також у вихідні дні швидку медичну допомогу мешканцям села надає пункт швидкої медичної допомоги Лужанської МП. В рамках продовження реформування галузі, що передбачає оптимізацію мережі, розукрупнення лікарських дільниць та реорганізацію закладів первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини, в с.Дубівці може бути створений самостійний заклад – «Дубівецька амбулаторія загальної практики – сімейної медицини» за умов позитивного вирішення самоврядним органом питання про будинок амбулаторії, який відповідав би будівельним стандартам та мав необхідний набір приміщень (8-10 кімнат).

 

Фізичне виховання та спорт.

Фізичне виховання спрямоване на фізичний розвиток, функціональне удосконалення організму, навчання основним життєво важливим руховим навичкам. З розвитком суспільства розвивається як загальна так і фізична культура. Водночас з розвитком суспільства фізична культура відгалужується від загальної культури в самостійну галузь. Основні завдання фізичного виховання це підвищення функціональних можливостей організму, сприяння всебічному гармонійному розвитку, покращення розумової і фізичної працездатності, відмова від шкідливих звичок. Метою фізичного виховання є розвиток рухових якостей, морально-вольвих, розумових та інших здібностей, а також професійно-прикладних навичок. Головними чинниками всебічного розвитку, перш за все, є розвиток усіх видів діяльності людини та вміння використовувати їх у повсякденному житті.

Романюк Вадим Васильович
(06.08.1988 р. дата народж.)
Освіта: Чернівецький педагогічний коледж ( 2004- 2008р.) відділ – Фізичної культури та спорту. 2008 – 2011рік закінчив ЧНДУ ім. Федьковича.

Досягнення:

  • Кандидат в майстри спорту України з легкої атлетики;
  • З 2008 – працює тренером викладачем у м. Кіцмань;
  • Посада старший тренер Кіцманського р-ну; 2011році удосконалений почесної грамоти Чернівецької обл. у галузі фізичної культури та спорту у Чернівецької обл.

 

Бідоча Оксана Іванівна

Кандидат в майстри спорту України з легкої атлетики.

Призер Всеукраїнських змагань з легкої атлетики. На даний

час навчається у Кіцманському аграрному технікумі.