Home / Кіцманський район / Драчинці / Культура Драчинці

Культура Драчинці

МИ ДРАЧИНЦІ ПРОСЛАВИМО ПІСНЯМИ,

ОСПІВАЄМО ВЕЛИЧ І КРАСУ,

БЛАГОСЛОВИ НАС, ГОСПОДИ, НА СЛАВУ   

І ЗБЕРЕЖИ НАМ ЗЕМЛЮ ЦЮ СВЯТУ.

 З Гімну  села

Цікавим і насиченим є життя нашого села. У його духовному зростанні значна роль відводиться Драчинському ЗНЗ І-ІІІ ст., дошкільній дитячій установі «Теремок», сільській бібліотеці, філії музичної школи. Важливим осередком розвитку культури є Драчинський будинок культури. Пріоритетні напрямки діяльності : збереження і розвиток української культури; організація культурного дозвілля громадян; розвиток аматорської народної творчості; створення та організація умов діяльності творчих колективів , гуртків, інших клубних формувань; Його зразкова робота неодноразово була відзначена у районі та області. об дізнатися про успіхи овитури: всі стіни фойє у грамотах, дипломах , світлинах з виступами артистів, Октавіана та невістки.

Велика заслуга в цьому сім’ї Верстюків: Октавіана Петровича – директора будинку культури, Людмили Федорівни – завідуючої художньою частиною, Октавіана Октавіановича – художнього керівника будинку культури, Ніни Петрівни – художнього керівника танцювального колективу «Драчинецький сувенір». Ці люди залюблені у свою роботу, справжні фанати цієї справи. Вони кожен день своєю багаторічною невтомною і цілеспрямованою роботою досягають високих результатів. Щоб дізнатися про успіхи драчинецьких аматорів, варто переступити поріг будинку культури: всі стіни фойє у грамотах, дипломах , світлинах з виступами артистів.

Наразі при будинку культури діють:
– Народний чоловічий аматорський хор «Буковинці»;
– Народний аматорський театр;
– Зразковий дитячий аматорський танцювальний – колектив «Драчинецький сувенір»;
– жіночий фольклорний ансамбль «Берегиня»;
– вокальний дівочий ансамбль;
– команда КВН «Ноу-хау»;
– дитяча команда КВН; дитячий театральний гурток;
– гурток сольного співу;
– гурток художнього читання;
– дитяча студія хореографії «Сонечко»;
– дівочий танцювальний колектив;
– вітальна група;
– гурток естрадного танцю.

    Окрасою всіх концертів є виступи учасників вокальної студії: Октавіана Верстюка, Вікторії Піц, Тетяни Аврам.

Слід відмітити Володимира Прокопця, який продовжує навчання на музичному відділенні педагогічного факультету ЧНУ.

Нашою гордістю стала Олеся Куцька – солістка Чернівецької обласної філармонії.

У різних конкурсах художнього читання завжди активними є Олена Мойсюк та Мирослава Савчук. Активно працює сільська бібліотека, яку очолює Марина Павлівна Чорней. Бібліотечний фонд налічує 24400 примірників.

Тут діють виставки:

ЗРАЗКОВИЙ ДИТЯЧИЙ АМАТОРСЬКИЙ ТАНЦЮВАЛЬНИЙ КОЛЕКТИВ «ДРАЧИНЕЦЬКИЙ СУВЕНІР»

    Пишаємося ми Зразковим дитячим аматорським танцювальним колективом «Драчинецький сувенір». За багаторічну творчу діяльність змінилось не одне покоління його учасників, адже колектив створено у далекому 1978р. Людмилою Верстюк. З 1994р. незмінним керівником драчинецьких танцюристів стає майстер своєї справи Октавіан Октавіанович Верстюк – випускник Чернівецького училища культури та мистецтва, хореограф за покликанням.

Перший вагомий успіх до колективу прийшов у 1995р. на обласному огляді- конкурсі танцювальних колективів, присвяченому 50-річчю Перемоги (ІІІ м.); 1997р.- дипломант фестивалю мистецтв «Київ-97». 2001р.- переможець обласного туру ІІ Всеукраїнського огляду народної творчості, присвяченому 10-ій річниці Незалежності України. 2003-2005рр. – участь у І та ІІ регіональних фестивалях «Роде наш красний»; учасник обласних фестивалів народної хореографії, міжнаціонального фестивалю «Веселка Буковини».

«Драчинецький сувенір є постійним учасником Міжнародного дитячого конкурсу пісні і танцю «Перлина Черемошу», що проходить у Вижниці – 2006р.-ІІІм., 2008р.- ІІІм., 2010р., 2011р.-ІІм.; переможець районного конкурсу «Юні таланти Кіцманщини»(2007р.), обласного фестивалю- конкурсу народного танцю(2008р.), переможець районного форуму дитячої та юнацької творчості «Чисті роси».

За вагомий внесок у розвиток аматорського мистецтва Буковини та високий виконавський рівень наказом управління культури Чернівецької облдержадміністрації колективу «Драчинецький сувенір» присвоєно звання «Зразковий» У репертуарі колективу народні українські, буковинські , гуцульські танці.

Октавіан Верстюк постійно розвиває та вдосконалює свої професійні навики, одна за одною з’являються нові хореографічні постановки, відтворює старовинні танці, які стають окрасою всіх концертів. Юні танцюристи виношують нові плани на нові перемоги. На платній основі діє танцювальна студія «Сонечко» під керівництвом Людмили Верстюк, вік учасників від чотирьох років. У їхньому репертуарі українські народні танці, сучасні хореографічні композиції. «Сонечко» бере участь і перемагає у різних конкурсах і фестивалях: 2006р.- регіональний фестиваль «Світ талантів Буковини» – ІІ м.; 2007р.- Міжнародний фестиваль дитячого естрадного мистецтва «Зорепад» – ІІІ м.; 2009р.- Міжнародний дитячий фестиваль пісні і танцю «Перлина Черемошу» – ІІІ місце.

Колектив естрадного танцю.

 

СІЛЬСЬКИЙ ТЕАТР

   Продовжувачем театральних традицій села є Народний аматорський колектив, яким керує Октавіан Петрович Верстюк. Ви запитаєте, чому продовжувачем? А тому, що самодіяльний театр у Драчинцях почав діяти ще у 30-х рр.. 20ст. Першою серйозною роботою «самодіяльного гуртка» була постановка драми «Невольник». Сільських парубків і дівчат згуртували Данило Прокопець та Георгій Бадюк. Репетиції проводились у хаті-читальні на куті Луків. Після прем’єри, яка відбулася на толоці біля Мурованки, про виставу заговорили у навколишніх селах. У 1958р. при Драчинецькому будинку культури організовано театральний колектив, до якого увійшли С.Незнайко, М.Рєзнік, О.Шородок, В. Крушель ницький. Виступи цієї трупи були досить вдалими. З 1978 року театральним колективом керує О.О.Верстюк. Постановки в їхньому виконанні користувались і продовжують користуватись успіхом. Знаменним для трупи став 2003 рік . На обласному конкурсі «Театральна весна», за постановку вистави С.Васильченка «На перші гулі», колектив посів IІ м. серед сільських аматорських колективів краю.

2004р.- «Дністрові кручі»- І м.

2006р.- «Як козам роги виправляли» – ІІІ м.

2007р.- «Наталка Полтавка» – ІІ м.

2008р.- «По- модньому» – ІІІ м.

  2009р.- «Запечатаний двірник» – ІІІ м. ( За кращу чоловічу роль другого плану дипломом    нагороджено актора К.С. Прокопця).

2010р.- «Чари Різдвяної ночі», виставу відмічено дипломами за кращу сценографію та акторський ансамбль.

2011р.- «Дністрові кручі» – ІІІ м.

Праця учасників театрального колективу не залишилась непоміченою: враховуючи значний внесок у розвиток драматичного жанру та високий виконавський рівень, колективу від 10.12.2004р. присвоєно високе звання «Народний аматорський». Творче життя колективу продовжується. Самодіяльні актори не зупиняються на досягнутому, а виношують плани на майбутнє. Слід відмітити, що незмінним лідером у акторському колективі є сільський голова К.С.Прокопець, який за свою гру неодноразово був нагороджений дипломами. При колективі діє дитяча театральна студія . Юними артистами зіграно чимало вистав: «Рукавичка», «Колобок», «Коза-Дереза» та багато інших. За свою сумлінну працю актори одержували дипломи: фестиваль «Буковинська театральна весна» 2009р-ІІІм. (вистава «На балу у Попелюшки»); 2011р.-ІІІм.(вистава «Лікар Айболить»).

У 2001р. створено молодіжний театр естрадних мініатюр «Ноу-хау». Очолює його діяльність О.О. Верстюк. Учасники театру є неодноразовими лауреатами Всеукраїнського фестивалю дитячих та юнацьких команд КВН «Жарт- птиця», який щорічно проходить у м. Затока Одеської області. У 2011 році наша команда посіла почесне – III м.

З успіхом пройшли виступи «Ноу- хау» на фестивалі «Святий Валентин на КВНі», що проходив у Вінниці.

Команда КВН «Ноу- хау» по праву входить у десятку кращих дитячих і юнацьких команд КВН України.

 

ЖІНОЧИЙ ВОКАЛЬНИЙ ГУРТ «БЕРЕГИНЯ»

Жінки нашого села є справжніми берегинями народних традицій, тому славиться своїм мистецтвом жіночий вокальний гурт «Берегиня», створений у 2003р. Ініціатором створення і керівником стала Ольга Михайлівна Лунгул. Учасниці гурту-це поважні жіночки нашого села, досвідчені господині, вмілі майстрині, а об’єднує їх не тільки любов до пісні, а й чисті людські стосунки. Вже стало доброю традицією разом відзначати родинні свята. Ці жінки є ініціаторами всіх добрих справ: проведення благодійних Акцій, догляд за Меморіалом Слави. Щонеділі співають у церковному хорі. Жодне весілля не обходиться без цього гурту, бо саме вони є справжніми знавцями весільного обряду. «Берегиня» є постійним учасником сільських заходів, виїжджають з концертами у навколишні села: Лужани, Шипинці, Глиниця. У репертуарі колективу є і всім відомі українські народні пісні, так і давно забуті, що потребують відродження. Гурт «Берегиня» своїм співом прокладає стежки до людських сердець. А Ольга Лунгул навіть видала книгу віршів та розповідей під однойменною назвою.

 

ХОР «БУКОВИНЦІ»

У нашому селі любили співати здавна. Перші відомості про чоловічий хор датуються 1907р. Значний рівень майстерності виконання припадає на середину 30-х рр.., коли колективом керував Георгій Лун гул. Ні за яких обставин хор не переставав існувати. Лише змінювалися його учасники та керівники: Василь Гаврилюк, Едуард Маркевич, Ольга Лунгул, Ольга Урсуляк. Наразі всім добре відомий Народний аматорський чоловічий хор «Буковинці», який створений у 1990р. з ініціативи нашого односельчани- на Олега Миколайовича Шородка.

Учасники хору виконували колядки та щедрівки, співали у церкві. Новизну у виконання вніс заслужений учитель України, доцент кафедри музики Чернівецького національного університету Андрій Володимирович Плішка, який очолив колектив у 1991р. За його керівництва хор виступив з концертною програмою в Австрії(1993р.); одержав високе звання народного(1996р.); став лауреатом І Всесвітнього фестивалю козацької пісні у Києві та переможцем обласного конкурсу хорової музики ім. С. Воробкевича(1997р.). Хор «Буковинці» стає бажаним на всіх заходах районного та обласного масштабів.

У 2006р. кекрівником хору стає наш односельчанин, добрий знавець своєї справи, диригент і композитор Чорней Юрій Васильович- випускник музичного відділу ЧНУ.. У 2009р. колектив хор мав за велику честь представляти аматорські колективи Чернівецької області на творчому звіті у Києві. У цьому ж році хор «Буковинці став делегатом фестивалю  «Буковинські зустрічі», що проходив у Польщі.

2010р.-участь у Міжнародному святі літератури та мистецтва «Лесині джерела» в м. Новоград-Волинський , виступ у святковому концерті до Дня Незалежності у Києві. Хор є постійним учасником обласного конкурсу хорових колективів ім. С. Воробкевича ( 2008р.-ІІм, 2010р.-ІІІ м.). У2011р. колектив брав участь у святковому концерті до Дня Соборності, що проходив у столиці нашої держави. У програмі хору духовні твори, колядки, народні пісні і, звичайно, твори українських композиторів. Запорукою успіху хору «Буковинці» є велика любов його учасників до пісні та висока професійність керівника.

По праву гордимося ми нашим односельчанином, Заслуженим артистом України, солістом Національної опери Іваном Чорнеєм. Він уже понад сорок років дарує своє мистецтво з великої сцени.