Благословен той день і час,
Коли прослалась килимами
Земля, любима кожним з нас,
З її полями і лісами:
Вкраїни красная частина –
Зеленокоса Буковина.
Саме отак, дещо запозичивши у Максима Рильського, хочеться розпочати оповідь про наш район, його квітучі села. Буковинський соловій Юрій Федькович, чиї слова наведені як епіграф, на диво точно, як властиво тільки геніям, уловив провідну ознаку Кіцманщини: “Тілько там краси і поезії”. Поетичної краси, відміряної нашому краю за найвищою шкалою Божих щедрот, неповторної і, всеосяжної. Починаючи від оспіваної Сидором Воробкевичем хатини над Прутом, десь у Мамаївцях чи Витилівці, і завершуючи верхньостанівецьким передгір’ям, де, яку “Тінях забутих предків” Михайла Коцюбинського, місячної ночі купаються у росі босоногі русалки, а то й, дивись, вискочить якийсь розпатланий характерник.
Ми певні, якби проводилось статистичне дослідження по кількості народжених територіями на одиницю площі чи тисячу населення талантів, Кіцманщина неодмінно зайняла би у цьому, навіть загальнодержавному, списку одне з чільних місць. їх високі імена називатимуться далі, у ході розгортання сувою розповіді. Очевидно, інакше бути і не могло. Це не дешевий “містечковий” патріотизм, це – констатація факту. Все у нашому районі на порядок вище, ніж на інших теренах: і історія краю багатюща, і природа надзвичайно красива, така умиротворююче лагідна, що, здається, сама гоїть і фізичні, і душевні рани, і повітря насичене по вінця життєдайним озоном, і люди настільки працелюбні та обдаровані, що мимоволі схиляєш у пошанівку голову перед їх величними трудовими і духовними надбаннями.
Перша письмова згадка про село Витилівка датується 1504 роком Витилівка – село, яке розташоване в Кщманському районі, Чернівецької області. Відстань до обласного центру 16 км. Населення – 1.010 мешканців.
Перші згадки про наше село в історичних документах є з ХІV століття. Перші люди поселились на правому березі річки Совиці, збудували собі житло, зайнялись господарством, стали обробляти землю. Той кут назвали «Стара Лашківка». Проходили роки, люди розбудувались. Вже на цьому куті з’явився і перший господар Данилюк, в якого були коні, корови, мав багато поля, мав велику стодолу, в якій був млин, молотарка, віялка. Були великі комори для зерна. Бідніші селяни наймалися на поденну роботу за гроші чи зерно.
Витилівка ставала більшою. Вже з’явились кути «Гора» і «Долина». З’явилась школа, збудували церкву. З-за панування Румунії в школі дітей не тільки вчили, але й годували. На куті «Гора» жила вся інтелігенція села: директор школи, вчителі, батюшка, двірник.
«Долини» славились гарними полями, родючими, багатими. Це «молодий» кут. Біля річки для пасовища були луки, воду брали з джерела. Пізніше на цьому куті було покладено залізницю. Багато знаменитих людей жило в нашому селі. На «Старій Лашківці» жив і працював В.В.Зубар. Він був не тільки фельдшером, але й поетом і художником. Зараз є будинок в якому він жив, на ньому прикріплена меморіальна дошка. На куті проживала маленькою дівчинкою співачка Марія Карп’юк, дружина Івана Миколайчука. Також у центрі «Старої Лашківки» встановлений пам’ятник Т.Г.Шевченку.
Це село має цікаву і славну історію. В урочищі Потічок виявлене одне з найдавніших на Буковині поселень ранньотрипільської культури (IV тис. до н.е. )
Тут за рахунок премії місцевих буряківниць спорудили одну з перших на Буковині міні – ГЕС. І це село вже в 1950 р. було електрифіковане.
В цьому селі народився Зубар Віктор, олімпійський чемпіон Сергій Кушнірюк, а також тато та бабуся відомої української співачки Ані Лорак (Кароліни Куєк).Тут народилася і провела свої дитячі літа солістка знаменитого вокально тріо «Золоті ключі», заслужена артистка України Марія Миколайчук – вірна дружина нашого геніального кіномитця Івана Миколайчука.
В селі є такі заклади: пошта, медичний заклад, дошкільний заклад, навчальний заклад, клуб, бібліотека, краєзнавчий музеї. Основне населення українці. Мешканці села займаються землеробством, тваринництвом, бджільництвом, підприємницькою діяльністю та працюють в різних закладах.
Органи місцевого самоврядування Лашківська сільська рада.