Творча група:
керівник – Градович Світлана Миколаївна
Освіта вища, закінчила Чернівецький державний національний університет ім.Ю.Федьковича вчитель початкових класів Валявського ЗНЗ І-ІІ ступенів.
Займається дослідженням культурного життя села Валява.
керівник – Васильчишин Петро Іванович
Освіта вища, закінчив Тернопільський педагогічний інститут. Вчитель фізичного виховання та керівник спортивних гуртків Валявського ЗНЗ І-ІІ ст. Прищеплює любов до спорту своїм вихованцям та молоді села. Досліджує культурні традиції Валяви.
Ватрич Валентин – учень 9 класу.
Учасник та призер районних олімпіад з трудового навчання. Любить спорт, професійно займається футболом. Життєрадісний, комунікабельний, бере участь у дослідженні культурних традицій села.
Григоряк Тетяна – учениця 8 класу.
Творча, обдарована особистість. Бере активну участь у різноманітних шкільних заходах. Займається пошуковою діяльністю, досліджує діалекти села Валява.
Васильчишин Валентин – учень 5 класу.
Призер районного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика. Активний учасник спортивних змагань. Приймає участь у культурно-мистецьких заходах села. Входить до пошукової групи, яка досліджує культурні традиції Валяви.
З давніх давен с. Валява було одним з культурних осередків району. Тут організовувались концерти, творчі вечори, виїзди з концертними програмами на Кубань, до Києва.
В період правління Рошка Д.В., голови колгоспу «Жовтень» у 1936-1938 р. побудовано народний дім (будинок культури) в селі Валява на 500 місць.
Довгий час на другому поверсі цієї споруди розміщувалась сільська бібліотека, якою завідувала Ісар М.В. В будинку культури демонструвались художні кінострічки, особливо популярними були індійські фільми, на які сходилось майже все село. А також у фойє будинку культури регулярно проводились для молоді танці. Особливого розквіту культура набула за часів керівництва будинком культури Кошмана В.П.
В знак подяки односельчанами встановили на будинку культури меморіальну дошку з барельєфом Кошмана В.П.
Працюють 8 гуртків художньої самодіяльності: вокального співу, сольного співу, художнього читання, фольклорний, родинний. Дитячі гуртки: вокального співу, сольного співу, чотири любительські об’єднання «Народні умільці» де об’єднані люди різного віку та вчаться майстерності лозоплетіння, вишивки, писанкарства.
У 1967 р. добудовано зал для глядачів на 450 місць. Забудовником був колгосп «Жовтень», на чолі з головою колгоспу Рожком Дмитром Васильовичем. Зав. клубом у 1938 р. працював Чоботар Микола Васильович, далі Івасюк Павло Ілліч.
Великий вклад в розвиток культури села внесли аматори художньої самодіяльності та завідуючий клубом Кошман Валерій Павлович .
Кошман Валерій Павлович
14.09.1931-26.11.1994 р.
Закінчив культосвітнє училище м.Чернівці. З дитинства захоплювався музикою і більше років пропрацював директором Будинку культури. За період його роботи Будинок культури став установою відмінної роботи. Було створено більше 10 гуртків (а саме: хоровий, танцювальний, драматичний, хор ланку (вокальну фольклорно-етнографічну, обрядову групи), духовий оркестр та оркестр народних інструментів. Вони були учасниками республіканського та всесоюзних фестивалів самодіяльної творчості, за що нагороджені дипломами. Виступали у телепередачах «Сільські вечори», «Сонячні хористи».
Їздили з концертами на Кубань У 1988 р. Валерію Павловичу присвоєно звання «Заслужений працівник культури УРСР», нагороджений орденом «Трудового Червоного Прапора» та багатьма медалями. Валерій Павлович був заступником секретаря парткому місцевого колгоспу «Жовтень». Неодноразово обирався депутатом районної та сільської Ради.
Він був співочою душею села. Згодом музика і пісня стали невід’ємною частиною спілкування і сенсом життя і для його сина Василя.
Вшанування пам’яті В.П.Кошмана відкриттям меморіальної дошки
Кошман Василь Валерійович
1974 р. закінчив Чернівецьке музичне училище. Після закінчення училища, працював викладачем Кіцманської музичної школи по класу баяна. В 1990 р. Закінчив Київський інститут культури ім..О.Корнійчука, з 1979 р. художній керівник Чернівецького медичного інституту.
З 1986 р. працював в Чернівецькій обласній філармонії спочатку керівником вокльно-інструментального ансамблю «Смерічка»», потім заступником директора, а з 1993 р. директором філармонії. З 2003 р. по 2005 р. заступником голови Чернівецької ОДА. Кошманом В.В. було підготовлено і проведено обласні фестивалі майстрів мистецтв «Буковинська весна», «Візерунки Буковини». Василь Валерійович готував колективи філармонії до гастрольних поїздок, представляючи їх за кордоном: в Афганістані в 1987 р., Канаді – 1990 р., США – 1993 р., Ізраїлі – 1994 р. Протягом 1995-1996 р. разом з симфонічним оркестром філармонії гастролював в Італії. За творчим потенціалом, виконавською майстерністю артистів Чернівецька філармонія займає одне з провідних місць в Україні. За значний особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток України, вагомі досягнення у професійній діяльності, багаторічну сумлінну працю Василю Валерійовичу присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України». Любов до музики прищепив його батько – Кошман Валерій Павлович.
Косован Ольга Петрівна
Закінчила у 1966 році культурно-освітнє училище за спеціальністю клубний працівник.
У серпні 1966 р. була направлена завідуючою клубом с.Дубівці Кіцманського району.
У вересні1968 р. переведена у село Валява художнім керівником Будинку культури.
У 2002 р. вийшла на заслужений відпочинок. Ольга Петрівна – ветеран праці з 2003 року.
За час роботи на посаді художнього керівника, а потім директора Будинку культури, художня самодіяльність та культосвітня робота високо оцінювалась керівництвом району, області. Отримували грамоти, займали призові місця на оглядах.
Фолькльорна група приймала участь у районних, обласних концертах.
23 липня 1999 р. в культурному житті нашого села відбулась важлива подія. Фолькльорна група нашого будинку культури в складі 21 чол. (Косован О.П. – керівник, Пилипець С.В., Ісар С.Д., Никифорюк Г.П., Головата Т.Є., Білокрила В.В., Ісар Л.В., Білокрила Л.Я., Обертинська М.Д., Кіцул М.В., Білокрила Д.В., Рокоча М.Д., Косован Н.Є., Рокоча Є.Д., Величко О.М., Незвиська М.М., Хабайло О.Г., Миронюк В.В., Підгорна Я., Кошман В.В, Ватаманюк М. виступала в Києві в палаці «Україна». А 25 липня, в неділю, виступи усіх учасників Чернівецької області показували по телебаченню.
Ольга Петрівна є керівником фольклорної групи «Берегиня», яка у 2011 р. приймала участь у святкуванні 20-ти річчя Незалежності України в м.Кіцмань, а також у с.Реваківці на районному святі сільського господарства.
Фольклорна група «Берегиня»