Історія культури села Брусниці сягає в сиву давнину, коли вона існувала у формі народних обрядів і звичаїв. Брусничани з давніх-давен брали активну участь в різних святах та обрядах, що відбувалися та підтримувалися громадою в селі. З розвитком та поширенням писемності та християнського культу чималого вкладу зробили священники того часу та писемні люди. При церкві неодноразово збиралися діти та інші мешканці села для вивчення релігійних текстів, повчань та колядок. Масові читання організовувались в окремих сільських хатах. З плином часу та розвитком суспільства набувала і розвитку культурно-освітня діяльність в селі. Центром такої діяльності став Будинок культури, який було зведено у 1968 році. Директором Будинку культури став Козьма М.Д. , а художнім керівником – Данилюк О.
Тут працювало 7 гуртків художньої самодіяльності, в яких брало участь 138 аматорів. Для трудівників систематично читалися лекції, проводилися зустрічі з передовиками виробництва та інші цікаві заходи.
Сільська школа сприяє розвитку культури села Брусниці. Учні місцевої школи беруть активну участь у танцювальних та пісенних вернісажах під керівництвом Василини Митрофанівни Брицької – директора БК.
Предметом першої потреби селян були книги, газети, журнали, радіо. Сільська бібліотека налічувала у своїх фондах 8,3 тис. книг. Тут регулярно проводилися читацькі конференції, літературні і тематичні вечори, усні журнали, вечори книги.
Широкою популярністю користувалися самодіяльні митці. У 1960 році з ініціативи Руснака В.Г., який після закінчення музичного училища повернувся у рідне село, а також тодішнього секретаря партійної організації Михайлюка В.Г., культпрацівника БК – Козьми М.Д., було створено хор, який об’єднав п’ятдесят його любителів різних за професією та віком, але одне бажання – співати.
В 1963 році на обласному огляді хор Брусниці посів першість. Він часто виступав і в сусідніх селах, виїжджав з концертами в інші райони, області. Глядачі завжди тепло вітали цей талановитий колектив, зокрема його ветеранів – столяра В.К.Яворенка, коваля І,Д. Гриндея, бригадира колгоспу Т.І.Ткачука, старшу піонервожату М.Руснак.
При Будинку культури була стаціонарна кіноустановка. В село часто приїжджали з виставами артисти Чернівецького музично-драматичного театру ім. О.Кобилянської, а також Івано-Франківського, Львівського та інших професійних театрів.
З 1979 року при будинку культури працює дорослий драматичний колектив, який останнє десятиліття носить звання народного театру імені Сидора Івановича Терлецького, останні 6 років при народному театрі працює дитячий драматичний гурток «Театр книги Веселка».
За період існування колективу в ньому брали участь трудящі села, колгоспники та сільська інтелігенція.
Народний театр та дитячий гурток поставили ряд сценічних мініатюр до різних свят та літературно – музичних композицій. На сьогоднішній день колективи працюють над такими виставами: «Нічка – ніченька» В.Василька, «Кохайтеся, чорнобриві» І. Тогобочного., виставою-казкою «Пан Коцький».
Багато пам’яток матеріальної і духовної культури села Брусниця зібрано в нашому краєзнавчому музеї, який є культурно-освітнім та науково-дослідним закладом, призначений для вивчення, збереження та використання пам’яток матеріальної і духовної культури села, прилучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини.
Ініціатором створення музею села Брусниця, був Заслужений працівник культури УРСР, уродженець нашого села, учитель суспільствознавства в нашій школі Михайлюк Захарій Григорович. Він був дуже хорошим організатором створення музею. До збору матеріалу були підключені вчителі, учні школи, старожили села. Збирали фотографії, знаряддя праці, одяг, листи, газети, підручники, хатні вжитки.
Для музею правління колгоспу «Дружба» виділили приміщення колишньої контори колгоспу, яка розміщувалась, до будівництва адмінбудинку, в будинку місцевого жителя Перча, який після захоплення Буковини Радянським Союзом виїхав до Румунії. Наукову допомогу у створенні музею надавала Євдощак Євдокія Іванівна. Фінансував створення музею колгосп «Дружба».
Музей є нині діючим. Частими відвідувачами є учні навколишніх сіл та інших навчальних закладів, різні екскурсанти з Буковини, України загалом та багатьох країн світу , просто гості та люди небайдужі до витоків історії.
Культурне життя села надзвичайно багате і різноманітне, і напевно не залишить вас байдужими. Вам захочеться відвідати концерти народного хору, якому вже 52 роки, а його солісти Ф.М. Руснак – та Є,Савчук стали лауреатами міжнародних та всеукраїнських фестивалів, краєзнавчий музей, де ви будете мати змогу побачити експонати первіснообщинного ладу до кінця ХІХ ст., а також безліч різних матеріалів про розвиток освіти, культури, знатних людей, які є вихідцями з нашого села. Тут ви почерпнете цікаву інформацію про традиції і звичаї краю, етнографічні особливості, оглянете цікаві експозиції. Якщо ви дізнаєтесь про те, що в с.Брусниця є ще й народний аматорський театр, то ви дійсно захочете відвідати це непересічне село та познайомитися з його талановитими жителями, а знайомство з культурною спадщиною села буде для вас неповторним і захоплюючим.
БІБЛІОТЕКА
Село Брусниця відоме своїм культурним життям. При будинку культури працює сільська бібліотека філіал №2, яка обслуговує 1491 читача, з них дітей – 372.
Фонд налічує 23 279 екземплярів книг.
Тут розміщений стенд розвитку села.
Куток Івана Миколайчука
Постійно організовуються книжкові виставки до різних масових заходів.
Завідувач бібліотекою – Понич Марія Василівна , а бібліотекар – Малярчук Ольга Володимирівна.
За сприяння Івашина Юрія Олексійовича та міжнародного фонду відродження в бібліотеці є комп’тер, підключено інтернет. В цьому році (2011) проведено електроопалення читального залу та дитячої кімнати.
ТЕАТР
З 1979 року при будинку культури працює дорослий драматичний колектив,який останнє десятиліття носить звання народного театру імені Сидіра Івановича Терлецькогою
За період існування колективу в ньому брали участь трудящі села, колгоспники та сільська інтелігенція. Серед них були такі люди: В. Данилюк, І.Гук, М. Понич, М. Козьма, В.Данко, Синявські…
Певним успіхом у населення користувалися такі вистави: «Хіврина комерція» (В. Щоголіва), «В неділю – рано зілля копала» (О.Кобилянської), «Сватання на Гончарівці» (Квітки-Основ’яненко), «Ой, сусідко» (за мотивами «»Кайдашева сімя» І. Нечуй – Левицького), «Москаль – Чарівник» (І. Котляревського).
Однією із найперших робіт Івана Тогобочного була виставаза поемою
Т.Г . Шевченка «Мати – наймичка»
З перших учасників були: Б.Цибуляк, М. Кримська, С. Синявська, М. Понич та інші. Виставу знімали на сільський телевізійний палац культури «Сяйво».
Останні 6 років при народному театрі працює дитячий драматичний гурток «Театр Книги Веселка», в репертуарі якого є понад 5 вистав – казок. А саме: «Чарівний перстень» (В. Малишка), «Як вовк собакою став» (за народною казкою), «Івасик – Телесик» (за народною казкою), «Попелюшка» (Ш.Перро).
Режисером та постановником народного театру є Липкан Дмитро Михайлович.
За останні роки народним театром та дитячим драматичним колективом було поставлено понад 10 вистав, які користувалися певним успіхом у глядачів. Є цілий ряд похвальних грамот та диплом І, ІІ, ІІІ ступенів.
Народний театр та дитячий гурток поставили ряд сценічних мініатюр до різних свят та літературно – музичних композицій: до дня захисту дітей , до дня святого Миколая , До дня Незалежності
На сьогоднішній день колективи працюють над такими виставами:
«Нічка – ніченька» В.Василька, «Кохайтеся, чорнобриві» І. Тогобочного.
Колектив працює над виставою-казкою «Пан Коцький».