Над розділом працювали :
вчитель початкових класів Курилюк Т.М.
Завідуюча сільською бібліотекою-Мандзюк Алла Степанівна
Шкільний бібліотекар-Поплавська Анжела Іванівна
творча група дітей :
Савчук Алла – учениця 8-го класу. Любить співати, слухати музику. Саме тому захопилась роботою для створення проекту по напрямку «Музичне мистецтво».
Кізема Любомир – учень 8-го класу, з дитинства захоплюється музикою, танцями, активний учасник художньої самодіяльності. До створення проекту працював над збором фотографій про музикантів села та їх музичною діяльністю.
Щорчук Діана – учениця 8-го класу. Активна учасниця шкільних та районних конкурсів. Із задоволенням взяла участь у розробці проекту, зібрала багато матеріалу про історію бібліотеки села.
Музичне мистецтво
Ой заграйте музиченьки,
А ми заспіваєм.
Хай злітає наша пісня
Над чудовим рідним краєм.
Як заграли музиканти
Звеселіло все кругом.
Музика, що душу гріє
Задзвеніла над селом.
Край Черемоша й Прута, де поєдналося багатовікове розмаїття різних культур, історична спадщина поколінь, благословенний найбільшим багатством – щирими, привітними людьми, які люблять свою землю, сонце, гори, ріки і струмочки, які бережуть і примножують традиції, плекають слово, пісню, духовність, музику.
Розвиток музичного мистецтва почався на Буковині в ХІХ столітті. До цього періоду ні в містах, ні в селах не існувало мистецьких колективів, ні відповідних приміщень. Люди задовольнялись так званим домашнім музикуванням.
Є на нашій священній українській землі люди, які на відміну від більшості з нас, не тільки слухають пісні. Є люди, які співають. Люди, які створюють музику і її виконують. Справжня музика захоплює своєю красою і майстерністю виконання.
У нашому селі завжди на високому рівні здійснювався підхід до музичного мистецтва, культури, збереження традицій.
Великий вклад у музичну спадщину нашого села внесла група троїстих музик під керівництвом Курилюка Василя Григоровича.
Троїсті музики були активним учасником сільського життя. Без їх чудової української пісні, без їх запальних танцювальних мелодій не обходились жодне весілля, хрестини, виступи учасників художньої самодіяльності села, району, області.
Іванківська земля багата на людей, які закохані у чарівний світ музики. Колективи відомих сільських музикантів радували і радують людей високою майстерністю і професіоналізмом гри на музичних інструментах.
Відомі сільські музиканти
Курилюк В.Г. Курилюк Ю.В. Добровольський О.Д.
Мироник В.І. Карпюк Д.І. Думановський Л.С.
Іванович П.В. Мельник І.С. Костенюк С.В.
У мистецькому житті нашого села досить цікавою постаттю є відомий сільський скрипаль Курилюк Василь Григорович
Виступаючи на сцені зі своєю скрипкою, він чарував публіку й завжди отримував винагороду – оплески, які нерідко переходили в овації. Не маючи музичної освіти, він професійно володів інструментом.
Свою любов до музики Василь Григорович передав своєму синові Юрію, внукам Олександру та Валентину. Всі вони закінчили Кіцманську музичну школу імені Володимира Івасюка : Юрій (по класу баяна), Олександр (по класу баяна), Валентин (по класу саксофона).
Лунають звуки благовісні,
В’ється радість, наче птах.
Лине музика привітна,
Зачаровує всіх нас.
Ці слова є символом життя сімейної династії Курилюків.
Олександр Курилюк закінчив Чернівецьке училище мистецтв імені Сидора Воробкевича, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича. Здобув освіту – магістра музики. У 2008році – переможець обласного конкурсу обдарованої молоді «Мандрівний музика».
Тепер Олександр працює художнім керівником народного аматорського театру фольклору «Родина»
Валентин Курилюк навчається в Чернівецькому училищі мистецтв імені Сидора Воробкевича. Він переможець Всеукраїнського благодійного фестивалю- конкурсу молодих талантів України.
Виступає колектив у складі Олександра і Валентина Курилюків та Івана Алексієвича
Новостворений колектив у складі Олександра і Валентина Курилюків та Івана Алексієвича постійний переможець районних та обласних конкурсів.
У 2010 році був створений гурт «Буковинці» під керівництвом Олександра Курилюка. Їх сольні концерти не залишають байдужими серця багатьох людей. У програмі виступу гурту українські народні пісні, твори українських композиторів, сучасні та авторські пісні.
Квітучий, рідний, буковинський краю,
Моя свята іванківська земля,
Ти в моїм серці граєш водограєм,
Тобі присвячую свої слова.
Будинок культури с. Іванківці
У 1946 р., де раніше знаходилась ткацька майстерня, було відкрито сільський клуб, який очолила Максимюк Марія Василівна.
В 1948 – 49 роках в центрі села побудовано сільський клуб. Будували колективно, в основному з матеріалів розкуркулених односельців, а також допомагала і держава. У клубі розмістилися : глядацька зала, розрахована на 400 місць, кімната директора та художнього керівника, фойє, сільська бібліотека.
В клубі проводились різні масові заходи, працювали гуртки хорового, сольного, вокального співу, діяв драматичний гурток, працювала кіноустанова.
В кінці 60 –х років, у зв’язку з аварійністю клубу, розпочинається будівництво типового сільського будинку культури.
В 1971 році будинок культури був зданий в експлуатацію. Директором СБК була Щаслива Жанна, художнім керівником був Циганюк Отто. Будинок культури відповідав усім нормам. Тут розмістилися : глядацька зала, розрахована на 350 місць, сцена фойє, допоміжні кімнати, на ІІ поверсі – сільська бібліотека, балкон, кімната для реєстрації шлюбів. А також відкритий читальний зал. Бібліотекою завідувала Мандзюк Алла Степанівна.
Культосвітні працівники активно працювали з молоддю, яка займалася у різних гуртках художньої самодіяльності.
Для молоді багато зробили культпрацівники : директор СБК Бортник Мирослав Васильович, художній керівник Зінкова Наталія Іванівна.
Молодь активно займалась у різних гуртках художньої самодіяльності : хоровому, вокального співу, танцювальному. Учасники танцювального колективу мали великий успіх: виступали в Кіцмані, в Чернівцях, займаючи призові місця. Часто виїжджали на обмінні концерти у ближні села. Активними учасниками художньої самодіяльності були : Голик Тамара, Порушник Галина, Савчук Іван, Сербин Микола, Косменко Марія, Якубівська Валентина, Максимюк Ніна, Савчук Микола, Банул Алла, Денищук Галина.
Згуртовували біля себе молодь і директори СБК : Ключко Вікторія Гнатівна,
Добровольський Олексій Денисович ( створив ВІА при будинку культури ), Мельник Іван Степанович.
Великий вклад у роботу будинку культури зробили : Івасюк Мирослава Радіонівна, Диба Теодора Степанівна, Волощук Олена Олексіївна. Найперші в районі створюють фольклорну групу, яка швидко завойовує славу у селі, районі, області.
З інсценізацією «Ворожіння» виступали на Чернівецькому телебаченні, а з інсценізацією «Андріївські ворожіння» – виступали на сцені Чернівецького муздрамтеатру ім. О.Кобилянської. Активними учасниками були : Савчук Піонія, Мироник Людмила, Малімон Ганна, Диба Теодора, Мандзюк Алла, Косташик Наталія, Косташик Тамара, Фролова Минодора, Батриновська Домна, Карпюк Люба, Тріска Михайло, Волощук Олена.
Директорами будинку культури були : Щербановський Орест, Карпюк Андрій.
Свою лепту в роботу будинку культури внесла директор Білун Галина, художній керівник Косменко Павло. Які докладали зусиль , щоб привернути молодь до мистецтва. Для цього в будинку культури працюють різні гуртки, особливу популярність мають: фольклорний, сольного та вокального співу, танцювальний, драматичний, троїсті музики. Наші учасники виступають на сільській, районній сцені. Славу нашому селу приносять троїсті музики родини Курилюків. Активні учасники художньої самодіяльності : Кохман Олег, Понеполяк Іван, Денисюк Олеся, Ящук Марина, Максимюк Ірина, Бирбюк Людмила – своїми здобутками звеличуюють своє село.
Бібліотека
Історія бібліотеки в селі Іванківцях бере початок з 40-х років минулого століття. Іванківці – село специфічне, тут проживало багато людей вихідців із шляхти, які надавали велике значення науці. І саме шляхта несла з маси знання. Багато жителів з нашого села це : Готинчани, Мінтичі, Лупашки, – були вчителями в школах Кіцманщини, а також і області.
Люди часто збиралися в хаті-читальні і читали твори Т.Шевченка, І. Франка, І.Карпенка-Карого, ставили п’єси.
В 1948 – 1949 рр. в центрі села побудовано сільський клуб, де розмістилася і бібліотека, яка мала дві кімнати.
Перша інвентарна книга заведена 3 квітня 1950 року. Фонд складався в основному з творів Т.Шевченка., О.Пушкіна., А.Чехова., С. Васильченка, А.Головка, Є. Гребінки.
В лютому 1962 року бібліотека нагороджена дипломом і присвоєно звання -«Установа відмінної роботи». Бібліотека в селі стала справжнім інформаційним центром.
1972 рік – у експлуатацію здано новий типовий будинок культури, який збудовано за рахунок колгоспу «Прогрес». Бібліотека розмістилася в новому приміщенні. У своєму розпорядженні вона має читальний зал для дорослих, дитячу кімнату, книгосховище, відкритий читальний зал. Звання бібліотеки відмінної роботи утримується. Бібліотека обслуговує 1050 читачів, фонд складає 15 тисяч екземплярів книг і комплектується відповідно до вимог часу. Був великий вибір періодичних видань.
У 80-х роках діє пересувна бібліотека на тваринницькій фермі з фондом 100 книг.
2002 р. – в роботу бібліотеки впроваджено платні послуги .
2005 р. – бібліотека обслуговує 750 читачів , в тому числі дітей – 229. Книговидача складає – 14 530 екземплярів книг, відвідування – 6730, фонд бібліотеки становить 13 тисяч екземплярів книг.
У роботу бібліотеки впроваджено : експрес – виставки, дайджести, юридичні діалоги, години.