Home / Кіцманський район / Реваківці / Освіта Реваківці

Освіта Реваківці

Реваківська школа –  школа прекрасного минулого і цікавого майбутнього.

ЇЇ історія сягає 148 років
1409 р.  –  перша згадка про село Реваківці;
1863 р.  –   відкрита трикласна народна школа;
1940 р.  –  діяла чотирирічна початкова школа;
–  під час Другої світової війни навчання дітей не велося;
1944 р.  –  школа відновила свою діяльність.
Почали працювати початкові школи  в селах Клокічка та  Берегомет;
1952 р.  –  відбувся перший випуск семирічної школи;
1989 р. –  збудовано нове приміщення і школа отримала статус
середньої;

                   Закінчення навчального року проводилося святково для всього села.

                        Цю пам’ятку зберіг учень 1939 року Сторощук Іван

Історія зберегла імена учнів школи, які здобули визнання своєю літературною творчістю.
Серед них Купчанко Григорій, етнограф, автор багатьох книг про історію і культуру рідного краю, збірник пісень про Буковину.
Зараз в школі навчається 195 учнів з трьох сіл: Реваківці, Берегомет, Клокічка.  Усі учні охоплені навчанням. Випускники школи продовжують навчатися в різних вищих навчальних закладах. За 20 років неповню середню освіту здобули 435 учнів, свідоцтво про повну загальну освіту отримали .

Нова школа була мрією трьох поколінь, тому батьки, вчителі, учні старались так обладнати шкільне приміщення, щоб дітям було приємно вчитися, відпочивати і зростати дбайливими господарями своєї школи. Тут створено всі необхідні умови для результативної праці вчителів та учнів.

Добре обладнано творчі лабораторії з інформатики, української мови і літератури, математики, фізики, хімії, географії , біології, англійської мови, історії, основ здоров’я, образотворчого мистецтва, обслуговуючої праці.

За підсумками обласного огляду – конкурсу кабінети інформатики   і української мови визнано кращими кабінетами області, а кабінети математики, географії, української літератури та літератури рідного краю зайняли ІІ місце. Всі кабінети обладнані приєднані до локальної мережі, що дає змогу використовувати Internet у навчально – виховному процесі.

Навчально – матеріальна база початкових класів відповідає вимогам навчальних програм. Ці класи оформлені тематично і зібраний відповідно навчальний матеріал. Це клас Т.Г. Шевченка, генія української літератури, Буковинського соловія Юрія Федьковича, клас екології.    Важливу роль у фізичному розвитку і зміцненні здоров’я учнів, підготовки їх до служби в Збройних силах України відіграє комплекс  матеріального та технічного забезпечення з фізкультури та основ захисту Вітчизни: дві спортивні зали, майданчики з ігровим нестандартним обладнанням, гандбольна і баскетбольна площадки, стадіон, тир, кабінет основ захисту Вітчизни. У школі працюють спортивні секції, в яких займаються 146 учнів. 5 вихованців спортивної школи є членами обласної команди, беруть участь у Всеукраїнських та міжнародних турнірах.

Спортивні зали стали місцем, куди сходяться у вихідні дні і навіть у вечірній час учні, вчителі, батьки, випускники.

У закладі створено рекреаційно –оздоровчі куточки, які приваблюють школярів і дають можливість не тільки милуватися їх різноманітністю, але й ефективно використовувати в навчально – виховному процесі.Щодня вдосконалювати, збагачувати свої знання учні мають змогу у шкільній бібліотеці.

Тут є читальний зал, діють постійно змінні стенди, розкладки для розвитку пізнавальних інтересів учнів.

Зразком художнього дизайну, комфорту і затишку є шкільна їдальня. Всі учні початкових класів охоплені гарячим харчуванням, старшокласники- гарячим, бутербродним.

Є у нас і такий кабінет, як “Батьківська світлиця”, в якому педагоги проводять заняття батьківського всеобучу з проблем виховання дітей, про нововведення в освіті, про плани на майбутнє. Діють три клуби: Батьківські роздуми, Батьківські проблеми,   Сімейна розмова.

З метою виховання в учнів поваги до звичаїв і традицій свого народу, створено залу українського рушника, в якій вишито рушники 11 районів нашого буковинського краю і чарівні рушники областей України.

 

Щорічно зала поповнюється рушниками, подарованими випускниками і батьками першокласників. Все, чим жили наші батьки, чим живе школа сьогодні зберігається у музеї історії школи, якому Міністерством освіти і науки Украіни присвоєно звання “Зразковий музей”.

Центром патріотичного виховання підростаючого покоління є Кімната Пам’яті. Дорогою для нас є експозиція “Нам не судилося стать батьками, нам не судилося стать дідами”, для оформлення якої кожна родина, з якої загинули рідні у роки Великої Вітчизняної війни подарувала рушник, як родинний оберіг.

У школі відкрито ще одну кімнату , присвячену Заслуженому художнику України, нашому земляку Миколі Михайловичу Лисаківському. В цій кімнаті зібрано архівні документи про життєвий і творчий шлях скульптора. Значне місце займають фотографії пам’ятників, бюстів, меморіальних дошок та скульптури митця.

Для виховання творчої, інтелектуально – розвиненої особистості створено наукове об’єднання «Пошук», клуб дитячої дипломатії, студія «Барви Буковини», дитяча організація «Веселка», учнівський парламент «Гарт», працюють різні гуртки. У філіалі музичної школи займається 15 дітей.

Учні навчального закладу протягом багатьох років досягають високих результатів на районних, обласних олімпіадах з основ наук, різноманітних конкурсах, виставках декоративно – прикладного мистецтва. Гордість школи – учні, які здобули призові місця на Всеукраїнських олімпіадах і конкурсах.  Це – Юлія Кілей, Віталій Захарюк, Микола Онуфрійчук, Олена Новицька, Мар’яна  Храпко, Володимир Купчанко, Тетяна Даниляк, Анастасія Кілей, Софія Тодорюк, Марія Мажар.

Як і людина, кожна школа має свої традиції. Традиційними стали заходи: посвята в старшокласники, конкурси «Учень року» , «Клас року», дні учнівського самоврядування, виставки – звіти юних художників, членів гуртків «Гобелен», «Чарівна голка», персональні виставки родин «Творчість в родині- творчість дитині», вечори зустрічі з випускниками через 50, 40, 30, 20. 10 років, туристичні походи, спортивні змагання з волейболу на приз сільського голови.

Школа по праву гордиться своїми випускниками. Серед них Мажар Микола Євгенович- ректор Смоленського педагогічного інституту, Лисаківський Микола Михайлович – відомий скульптор.